Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Journey ) Kilka pytań do użytkowników Jurney-a



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Dodge Journey
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszr

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbkowice
Posiadane auto: Ford focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 24 Lis 2017, 11:39
Temat postu:

Kilka pytań do użytkowników Jurney-a


Witam

Mam kilka pytań do użytkowników dodga. Tak się wydarzyło, że mnie oraz moich najbliższych jest cała piątka, dzieci w wieku 4, 9, 12 lat . Trzeba w końcu zmienić pojazd. Nie podobają mi sie typowe vany, no może grand scenic ew. wchodzi w grę, ale postanowiłem przyjrzeć się dodgowi.
Troszke bardziej agresywny, nie nudny, myślę że 2.4 benzyna z gazem byłoby fajnym rozwiązaniem, i tu pytanie.
Czy jest to auto dla pięcioosobowej rodziny, czy miejsca na tylnej kanapie wystarczy na jeden pełny fotelik i podstawkę. Obecnie mam focusa i z tyłu jest ścisk. nie oczekuję cudów ale żeby było troszkę lepiej.
Jeśli ktoś z Was, zupełnie przypadkowo ma miarkę w aucie i mógłby zmierzyć tylną kanapę byłbym wdzięczny. Liczę jednak na opinie czy to auto będzie spełniało swoją funkcje. Jedni oceniaja je jako van inni jako suv. W sumie nie wiem co to za kategoria.

pozdr.
Łukasz
Powrót do góry
Slawek-3

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Dodge Journey
Piwa: 6/1
Wysłany: Nie 10 Gru 2017, 10:09
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kilka pytań do użytkowników Jurney-a


Witam,

Jestem użytkownikiem Dodge Journey z 2008r Jeśli jesteś nadal zainteresowany parametrami, napisz chętnie pomogę.
Powrót do góry
lukaszr

Czytelnik



Dołączył: 11 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ząbkowice
Posiadane auto: Ford focus
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 27 Gru 2017, 10:37
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kilka pytań do użytkowników Jurney-a


O dzięki za kontakt.
nadal dodge jest w kręgu zainteresowań, moje pytanie najważniejsze to szerokość tylnej kanapy, muszę porównać z moim fordem, będę miał pojęcie ile zyskam na miejscu a to dla mnie bardzo ważne.
NApisz jeśi możesz jaką wersję silnika posiadasz, przeglądam również diesle ze względu na to że wybór jest dużo większy niż benzynki, acz obawiam się bo jednak większość czasu bujam się po mieście, wyjazdy w dłuższe niż 60 km trasy to max 1 w miesiącu.
Jeszcze jedna rzecz która mnie interesuje to skrzynia, po pierwsze jeśli masz automata to napisz czy miałeś z nią jakieś problemy, jak to pracuje czy nie muli przy przyśpieszaniu, ew. czy w trakcie Twojego użytkowania doznała jakichś usterek.


Z góry dzięki
Powrót do góry
Slawek-3

Debiutant



Dołączył: 27 Lip 2017
Posty: 49
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mielec
Posiadane auto: Dodge Journey
Piwa: 6/1
Wysłany: Pią 29 Gru 2017, 21:07
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kilka pytań do użytkowników Jurney-a


Rozumie że chodzi Ci o szerokość bagażnika (przestrzeń załadunkowa?) 105cm i 115cm w najszerszym miejscu, wysokość 73cm

Posiadam wersję z silnikiem 2.0 CRD wraz z 6 stopniową automatyczną skrzynią Power Shift DCT450. Dość fajne zestawienie, może nie jest demonem dróg ale jak na 2.0l 140km i 1800kg masy własnej jeździ się całkiem przyjemnie ☺️

Czy miałem problemy, Całą masę
Powrót do góry
emptyhuman

Czytelnik



Dołączył: 07 Sty 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 12:02
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kilka pytań do użytkowników Jurney-a


Witam.

Jako że powoli rozglądam się za kupnem Journey'a to poszukuje paru odpowiedzi na parę pytań Smile
Celowałbym w silnik benzynowy najprawdopodobniej 2.4 ,ale inne też biorę pod uwagę.
Zależy mi na bezawaryjności .



1 ) Jak u was wyglądają koszty eksploatacji ? Zaczynając od wymiany hamulców po regeneracji skrzyni biegów etc etc

2) Jak wygląda dostępność części ? ( bo widzę że na Otomoto etc nie za wiele Journey na rynku )

3) I najważniejsze czy jesteście z tego auta zadowoleni .


Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi ! Cool
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 07 Sty 2018, 12:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
danplus

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siechnice
Posiadane auto: Dodge Journey '10 2,4 Eco BP+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 08 Sty 2018, 14:21
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kilka pytań do użytkowników Jurney-a


Witaj,

zakupu zrobiłem tydzień temu (2,4 z LPG), ale na niektóre pytania mogę już odpowiedzieć:

emptyhuman napisał:

1 ) Jak u was wyglądają koszty eksploatacji ? Zaczynając od wymiany hamulców po regeneracji skrzyni biegów etc etc
2) Jak wygląda dostępność części ? ( bo widzę że na Otomoto etc nie za wiele Journey na rynku )


Samego serwisu jeszcze nie robiłem bo nie mam co naprawiać Razz
Natomiast części porównywałem do aktualnie posiadanych aut Focus 1,8 '99 i Mondeo 2.0 '01 - ceny części eksploatacyjne są bardzo porównywalne. Co do dostępności części patrz allegro - jest tego sporo, czasami więcej zobaczysz szukając części dla Fiata Freemonta. Szału może nie ma, ale z dostępem jakoś nie widzę problemu.

Co innego elementy wnętrza czy jakieś plastiki - tutaj faktycznie są problemu lub strasznie drogie np. zaślepka na zderzak 50 zł.


emptyhuman napisał:

3) I najważniejsze czy jesteście z tego auta zadowoleni .


Jak dla mnie bomba. Środek prosty bez żadnych udziwnień (2010 rocznik). Miejsca w porównaniu z Focusem sporo - jechałem w 4 osoby nawet przednich foteli nie musieliśmy przesuwać. Co do mocy 2,4 to jak dla mnie minimum, porównywalne do "werwy" mojego Mondeo 2.0 który ma 140 KM. Czyli szału nie ma, ale jest to całkowicie wystarczające.
I co mnie bardzo cieszy w środku znacznie ciszej niż w Fordach które mam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Dodge Journey Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Journey »

Opinie o samochodach Dodge Journey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Journey ) Dodge Journey

4) DPF »
11) turbo »

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System