Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Brak wolnych obrotów na benzynie.



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pięter

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Siena HL 1.2 8v 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:13
Temat postu:

Brak wolnych obrotów na benzynie.


Założyłem ten temat , ponieważ nie znalazłem w tym dziale podobnego problemu. Jeśli gdzieś mi umnkął to proszę o link na PW i usunięcie tematu.
Mam Sienę 1.2 8V 1999r. Założyłem inastalację BRC mieszalnikową, bez silnika krokowego ( ręczny zaworek) na gazie jest wszystko ok spalanie też ok.
Problem polega na tym że nie mogę odpalać zimnego na benzynie( brak wolnych obrotów) silnik zaraz gaśnie. Jeśli silnik jest rozgrzany to odpali na benzynie , ale strasznie szarpie.
Przed montażem gazu było wszystko ok , nie było żadnych problemów.
Zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Przed odpaleniem wyciągam złącze(wtyk) ze sterownika silnika, po około 20 sekundach wpinam, odpalam i o dziwo problem znika , chodzi na benzynie i na gazie.
Niestety przełaczenie na gaz, powoduje powrót problemu- przy ponownym odpaleniu brak wolnych obrotów na benzynie.
Tu moje pytanie: problem tkwi w sterowniku silnika ?? czy w sterowniku gazu?? czy może jest to jakiś konflikt elektroniki siena/BRC.
Mam wrażenie że gazownik jest zaskoczony tym problemem. Podpowiedzcie coś bo jak się z tym nie uporam to chyba zrezygnuję z instalacji.
Pozdrawiam
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 10:21
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Brak wolnych obrotów na benzynie.


Kolego twoja instalacja jest beż elektroniki i będą wicznie takie problemy.Udaj się do serisu niech ci wgrają nowy soft sterujący pracą silnika na benzynie i podjedź do gazownika niech ci założy przekaźnik do połączenia sygnału sondy lambda z masą.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pięter

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Siena HL 1.2 8v 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 20:12
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Brak wolnych obrotów na benzynie.


Hmmm czyli modyfikacja tej mojej na lepszą ,poprzez założenie silniczka krokowego i sterownika powinna rozwiązać problem Question
Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Nie 23 Maj 2010, 23:33
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Brak wolnych obrotów na benzynie.


Napewno będzie zdrowiej dla silnika bo będzie miał regulacje składu mieszanki zależnie od obciążenia i sterownik otrzyma emulacje sygnału sondy lambda.
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Pięter

Czytelnik



Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Siena HL 1.2 8v 1999
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 23:18
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Brak wolnych obrotów na benzynie.


michal72 dzięki za informacje. Gazownik będzie walczył z problemem, ale stwierdził że moja centralka współpracuje z sondą.
Pzdr.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Maj 2010, 23:18
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
archive_18

Auto Maniak



Dołączył: 16 Maj 2009
Posty: 15058


Piwa: 1623/642
Wysłany: Wto 25 Maj 2010, 00:15
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Brak wolnych obrotów na benzynie.


Powiedz mu że twój sterownik musi mieć emulacje masową.Dodatkowo przekaźnikiem powinno się rozciąć kontrolke błędu wtrysku,która przy takiej emulacji napewno się zaświeci
_________________
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja


DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeRam

289 900

2021r.

51 535 km

kujawsko-pomorskie

DodgeDurango

97 990

2015r.

228 496 km

pomorskie

DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System