Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Szybex

Czytelnik



Dołączył: 05 Wrz 2018
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Częstochowa
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 05 Wrz 2018, 11:37
Temat postu:

Re: Caliber jest super


Farkas napisał:
Szkoda, że Lucek na początku takie pomyje wylewa. Macie rację. Jeździć chyba nie umie. Jak może podskakiwać 1700 kg na oponach 215?.
Caliber jest nieprawdopodobny, jest charyzmatycznie uroczy. To mój 9 samochód, a 6 marka. Miałem Golfa IV i Leona (czyli też golfa). Szybciej startowały, na zakrętach zwinniejsze, guziczki przejrzyste, na niemieckiej autostradzie udało się 199 km/h (wg GPS). Ale bez duszy, bez wyglądu. Teraz jest inna rozmowa. Zbieram kasiorkę na przyciemnienie szyb (600-1100 zł) i czarne alufelgi (1200-2000). Zepsuło sie tylko podświetlenie zegarów


Dodge Caliber sam w sobie już wygląda efektownie. Dodatkowo przyciemnienie szyb i założenie czarnych alufelg nada mu jeszcze więcej charakteru i agresywności. A przy okazji w lato pasażerowie będą mogli cieszyć się większym komfortem jazdy . Wink
Powrót do góry
MAMB

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rawicz
Posiadane auto: Dodge Caliber 2006 1.8 + Mitsu Lancer 2006 r. 1.6 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Gru 2019, 01:00
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


Opinia:
Dodge Caliber 2006 r. 1.8 polski salon przebieg udokumentowany 138.910 tys.
Jeśli komuś nie przeszkadzają kiepściuchne skrzynie biegów, które po przebiegu bagatela nieco ponad 100 tys. zaczynają wyć jak głodne wilki to OK. Używana skrzynia około 3 tys. + robocizna około 2. Koszt 1/3 auta.Niektórzy twierdzą , że to łożyska na mechanizmie różnicowym .Jeżeli nawet, to i tak marne pocieszenie, bo wymiana też nie jest tania.
Druga sprawa- dostęp do akumulatora.Ja mam swojego z polskiego salonu i u mnie akurat akumulator jest pod maską. Jednak przed zakupem oglądałem inne Dodge'e, w których, żeby się dostać do baterii trzeba było zdejmować nadkole !!! Akumulator jest między błotnikiem, a kołem przednim. Co tu dużo mówić-nieporozumienie.
Trzecia sprawa-ciężko powiedzieć , że korodujące...po prostu gnijące i rozpadające się sanki tylne, jak w starych Oplach z lat 90.
Jest to naprawdę haniebna przypadłość dla zaledwie 10 letnich aut , które bądź co bądź tanie w zakupie nie są. Plama na honorze dla firmy. Sanki gniją do tego stopnia, że gdy zobaczyłem swoje po półtora roku użytkowania auta, bałem się wracać do domu z wymiany oleju. Koło ledwo wisiało na zwieszeniu.
Czwarta sprawa-moc silnika 1.8 to moc papierowa. Raz jedyne zdecydowaliśmy się pojechać Dodgem nad morze.(3 osoby w tym dziecko + kilka walizek) Co tu dużo mówić-rozumiem, że Dodgem jeździ się dostojnie, ale żeby oglądać wszystkie Clio czy Polo 1.2 jak nas wyprzedzają, to trzeba mieć naprawdę coś więcej niż dostojność w sobie. Auto jest niebezpieczne nawet przy wyprzedzaniu tira, już nie wspomnę o Lanosach i Matizach.
I na koniec rdza...całe szczęście już nie tak postępująca jak w przypadku sanek tylnych. ale jednak gdzieś tam się ,,ujawnia"
Reasumując:
jeśli komuś nie przeszkadza nieuchronny koszt remontu skrzyni biegów (kilka tysięcy złotych) + koszt sanek z robocizną około 1500 zł to auto jest niezłe. No chyba , że będzie miał pecha jak ja i trzeba będzie ciąć śruby w zawieszeniu wielowahaczowym , bo za ,,chiny ludowe" nie można wydostać wahacza czy sworznia, to wtedy znów przez raptem półtora roku, koszt użytkowania Dodge'a nieco wzrośnie .(nieco czytaj jako połowa wartości auta)

Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
tatarak100

Debiutant



Dołączył: 27 Lut 2019
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): legionowo
Posiadane auto: Caliber 2.0crd 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 01 Lut 2020, 10:29
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


Caliber jest śliczny, wnętrze spartańskie ale za to łatwe do czyszczenia.Mechanicznie 2.0 CRD 156tyś do znudzenia bezusterkowy.Na drodze petarda idzie jak wściekły a hamulce brzytwa.Minus głośny w środku i jak dlamnie za mały szkoda że nie kupiłem Journeya ale to auto dla kobiety więc żona bardzo zadowolona.Spalanie miasto krótkie trasy 8l-9l trasa 5,5-6,5l
Powrót do góry
skype status
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto


DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System