Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Caliber z USA



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mlmar

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: dodge caliber 2,0 SXT
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 14:55
Temat postu:

Caliber z USA


Witam, mam na oku Calibra sprowadzonego z USA. Wersja 2,0 SXT, automat, rok 2008. Samochód był sprowadzony praktycznie nowy w roku w którym został wyprodukowany. Po sprowadzeniu w Polsce od razu zamontowane LPG. Czy sa jakies konkretne przeciwwskazania przeciwko produkcji pod USA? Droższe części? Inne kłopotliwe rozwiązania? Światła są ponoć przerobione pod przepisy europejskie. Jak czesto zalecana jest wymiana rozrządu? Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Pon 29 Gru 2014, 20:05
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Caliber z USA


Był czas że paliłem się na dodga lub chevroleta hhr ewentualnie pt cruisera, po zbadaniu rynku części zamiennych przekonałem się że w naszych warunkach dodge to jest jednorazówka do której nawet wydechu nie kupisz. Wybrałem das auto i jestem zadowolony.
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Wto 30 Gru 2014, 21:43
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Caliber z USA


Produkcja pod USA jest lepsza. Tylko w USA dawali dozywotnia gwarancje na caly naped, w tym skrzynie automatyczna. I samochod jest na Moparach a nie czesciach z lokalnych fabryk innych producentow.

Wedlug mnie lakier tez jest lepszy - choc nie mam na to zadnego dowodu. Moj z 2008 blyszczy sie jak nowy bez przesadnej pielegnacji a jak widze wersje EU na ulicy to jakies takie zmatowione, widac wiek. Moze kwestia mniej restrykcyjnych norm srodowiskowych dotyczacych lakierow?


Z czesciami nie ma najmniejszego problemu. Kazdy serwis aut amerykanskich zamowi Ci cokolwiek zechcesz. A samochod dzieli prawie cale podwozie z Jeepem Compass/Patriot wiec ceny nie sa z kosmosu z racji egzotycznosci. Co do roznic technicznych: SE, SXT, R/T FWD smialo kupuj, czesci sa identyczne a modele popularne. Wystrzegaj sie R/T AWD bo ma kilka specjalnych rozwiazan. A CRD wedlug uznania jak nie boisz sie klekoczacego niemca w samochodzie pod maska.

Co do wydechow - to jest faktycznie slaby element, ja wymienilem caly cat-back na MagnaFlow (dostepny u polskiego dystrybutora) i jestem bardzo zadowolony.

W zyciu bym nie zamienil Calibra na das auto i wiem, ze nastepny samochod tez bedzie ze stajni Chryslera.
Powrót do góry
paradowski27

Debiutant



Dołączył: 02 Lut 2014
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): radom
Posiadane auto: dodge caliber 1.8
Piwa: 1/2
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 14:11
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Caliber z USA


Mam auto sprowadzone z USA 1.8sxt i części są dostępne spalanie gazu 11l wszystko pasuje od wersji EU. słyszałem ze automat jest rewelacyjny w tych autach, 2.0 spali troszkę więcej niż mój ale moc też się liczy.
Powrót do góry
mlmar

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: dodge caliber 2,0 SXT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 15:30
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Caliber z USA


Dzięki za wszystkie informacje. W takim razie nastawiam się juz bardziej optymistycznie (:
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 15:30
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Sro 31 Gru 2014, 17:15
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Caliber z USA


Z porad zakupowych przeczytaj moj wczesniejszy post, napisalem na co zwracac uwage:

http://dodge.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?p=990916&highlight=#990916

Szczegolnie raport carfax bym sprawdzil. Samochod sprowadzony z USA w roku produkcji mi zapala lampke ostrzgawcza.
Powrót do góry
mlmar

Debiutant



Dołączył: 29 Gru 2014
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: dodge caliber 2,0 SXT
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 09:04
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Caliber z USA


a czy ktoś z Was brał pod uwagę zamiast Calibra Jeepa Compass? Z tego co czytam to odbicie Dodgea tylko z lepszym wykonczeniem wnetrza
Powrót do góry
krzysiek depeche

Debiutant



Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg/ Świeradów Zdrój
Posiadane auto: Dodge Caliber 1,8. 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Sty 2015, 19:20
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Caliber z USA


Może i "bogatszy" ale brzydal Wink Daleko mu do Caliberka Wink
Powrót do góry
jeromino

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 11:53
Temat postu:

Moich kilka groszy...


bbkr napisał:
Produkcja pod USA jest lepsza. Tylko w USA dawali dozywotnia gwarancje na caly naped, w tym skrzynie automatyczna. I samochod jest na Moparach a nie czesciach z lokalnych fabryk innych producentow.

Wedlug mnie lakier tez jest lepszy - choc nie mam na to zadnego dowodu. Moj z 2008 blyszczy sie jak nowy bez przesadnej pielegnacji a jak widze wersje EU na ulicy to jakies takie zmatowione, widac wiek. Moze kwestia mniej restrykcyjnych norm srodowiskowych dotyczacych lakierow?


Z czesciami nie ma najmniejszego problemu. Kazdy serwis aut amerykanskich zamowi Ci cokolwiek zechcesz. A samochod dzieli prawie cale podwozie z Jeepem Compass/Patriot wiec ceny nie sa z kosmosu z racji egzotycznosci. Co do roznic technicznych: SE, SXT, R/T FWD smialo kupuj, czesci sa identyczne a modele popularne. Wystrzegaj sie R/T AWD bo ma kilka specjalnych rozwiazan. A CRD wedlug uznania jak nie boisz sie klekoczacego niemca w samochodzie pod maska.

Co do wydechow - to jest faktycznie slaby element, ja wymienilem caly cat-back na MagnaFlow (dostepny u polskiego dystrybutora) i jestem bardzo zadowolony.

W zyciu bym nie zamienil Calibra na das auto i wiem, ze nastepny samochod tez bedzie ze stajni Chryslera.




Przeczytałem z ciekawością i uśmiechem na twarzy post Kolegi Smile
W 100% się zgadzam z treściami w nim zawartymi.
Mam wersję 1.8 SXT 2008 z gazem BRC.
Autko użytkuję m-c i nigdy, ale to przenigdy bym nie oddał go za jakiegoś niemca czy japońca.
Bardzo fajne rozwiązania i prostata konstrukcji.
Oczywiście są pewne rzeczy, które w Europie wydają się dziwne, ale mnie to ani trochę nie przeszkadza.
Kocham to auto od pierwszego wejrzenia !!!
Podsumowując:
brać, ale tylko w benzynie !
wstawiać gaz i zapominać, że nieco więcej pali hihi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System