Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2016, 20:44
Temat postu:

Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Cześć.
Mam nadzieje że w tym dziale mogę to zamieścić odnośnie journeya którego niedawno nabyłem.
1. Mam wersję z automatyczną skrzynią. Czemu raz jest podświetlanie w środku przełożeń przy drążku a raz nie ma ??
Jakoś się to uruchamia inaczej ??
2. Jaka jest reguła zapalania i gaszenia świateł przednich przy zamykaniu lub otwieraniu z pilota ?? Czy jest możliwość tego włączenia lub wyłączenia ??
3.Na konsoli środkowej jest blokada drzwi tylnych, mimo tego że jest włączone to dziecko i tak otwiera mi drzwi, ale ostatnio działało bez zarzutów ja ja jechałem z tyłu. Czy coś należy jeszcze ustawić , przestawić ??
4.Świeci mi się na desce żółty wykrzyknik, jak się doczytałem chodzi o ciśnienie w oponach, Wyrównałem ciśnienie w kołach ale nadal się świeci , czy i jak to teraz wyłączyć ??

Z góry dzięki
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 09:04
Temat postu:

journey pytanie


Witam.
1 Co do podsiwtlenia - musz sprawdzic... nie zwrocilem uwagi czy zasze jest podsiwetlone wydaje mi sie, ze tak, tylko intensywnosc podsiwetlenia jest regulowana na kolumnie keirownicy o lewej stronie i moze jak jest ciemniej wydaje sie, ze bardziej podswietlone trzeba wyregulowac...

2 co do swiatel..nie udalo mi sie znalexc jeszcze tej konfiguracji nie wiem czy w ogole jest to regulowan

3 na konsoli srodkowej...to nie blokada drzwi..tylko blokada regulacji wentylacji Smile - jezeli z tylu masz takowa na suficie...

blokada drzwi jest na drzwiach kierowcy i pasezera....

4 wykrzyknik od cisnienia, kilka razy mi sie tez zaswiecil, ale po jakims czasie zgasl. sprawdzalem cisnienei i dalem wsedzie na 2,5 b i na razie spokoj.. ale moze to byc kwestia uszkodzenia czujnika ktoregos po prostu zdarza sie to przy nie umiejetnej wymianie opon na przyklad przez warsztay..proponuje poczytac o samych czujnikach i poszukac warsztatu oponiarskiego, ktory ma mozliwosc sprawdzic, ewentualnie - przelozyc nie polecam bo podobno czujniki są parowane z osiami kol, ale tego nie wiem na pewno...
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
mzabka

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 20:06
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Ad.2. Długość świecenia świateł można regulować przy pomocy EVIC - jest to system ustawien poprzez przyciski na kierownicy i z wyświetlaczem po lewej stronie zegarów, jest tam zakładka Personal settings. kilka innych tricków jest tu: http://dodge.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=225156

Ad.1. jak pisał kolega wyżej można zmieniać intensywność podświetlenia pokrętłem na dźwigni kierunków/świateł. Uwaga, w skrajnym położeniu ustawia podświetlenie deski i całego wnętrza auta na max nawet po wyjściu z auta i zamknięciu go. Nie wiem na jak długo bo nie testowałem - mam słaby akku Sad

Ad.3. Opisane przez kolegę miazgaty (nie mam nic do dodania)

Ad.4. na 99% walnięty czujnik ciśnienia lub kilka, ewentualnie brak w aktualnie zamontowanym komplecie kół. Nie wiem jak w Dodgu ale w lagunie można zdefiniować dwa komplety czujników i tylko je "przełączać" za pomocą kompa. Dodatkowo Renówki mają dokładnie określone które koło na jakie ciśnienie (każdy czujnik jest programowany do odpowiedniej komórki) i przy zamianie kól przód tył dla równego zużycia warto to przeprogramować. W Dodgu jest tylko jedna kontrolka więc nie wiem jak wygląda sprawa innego przecież ciśnienia zalecanego dla przodu i dla tyłu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 20:32
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Siema Smile

1. Ostatnio znowu się paliło przez kilka minut i znów zgasło. Nie kumam, zdejmę plastiki i zajrzę tam.
2. Niestety nie mam Evica, po lewo mam kompas, temperaturę i spalanie.
3. Wiecie ile z tym walczyłem ??? Mój syn kilka razy [cenzura] dostał nawet za drzwi Very Happy Teraz już wiem.
4. Dopompowałem wszystko jak pisałem . Dopiero po jakiś 30 km zaczęło migać i się wyłączyło.

Teraz montuje światła dzienne , ale po prawidłowym montażu niestety nie działają. Czytałem że w niektórych autach po prostu się nie da zamontować. Może sie uda ...

yyyyyy jak wymienić żarówki w przeciwmgielnych Smile ?? Nie chce żeby coś pękło, od której strony trzeba podwadzić ??
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 22:13
Temat postu:

evic sztuczki


Dzieki za linka mzabka.

Aktywowalem zamykanie auto 24 km, kierunkowskazy i auto lock 4 drzwi. Super.
mam problem jeszcze z auto otwieraniem po zatrzymaniu..ale sprawdze jeszcze.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 22:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 22:20
Temat postu:

evic


A czy jest jakas zaleznosc posiadania Evic ? od ktoregos rocznika /modelu ?
Moj journey to werjsa euro/ kupiony w polsce z salonu prod 2008.

Co do zmian jeszcze bez evic z pilotem - to u mnie nie wystapilo zadne potwierdzenie zmian typu klakson czy brzeczyk, a zmiany i tak zostaly wprowadzone....

dzieki.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 20:28
Temat postu:

jpurney oswietlwniw


sprawdzałem oświetlenie skrzyni biegów - lewarka - jest razem z oświetleniem wnętrza- regulacja lewej strony na kierownicy- z min max reguluje również literki na biegach....
nie poradziłem sobie niestety z otwieraniem zamków po zatrzymaniu pojazdu - udało się z zamykaniem automatycznym powyżej 25 km/h , ale z powrotem już nie działa... muszę nacisnąć przycisk żeby otworzyć pozostałe drzwi od wewnątrz..

przy okazji wymieniłem żarówki postojowe, mijania i drogowe na osramy- night breaker jest różnica- polecam....
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 18:16
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Właśnie u mnie raz się świecą literki na biegach raz nie, ale podświetlenie jakby przy podłokietniku na napoje cały czas się świecą. I jak działa to normalnie śię ściemnia i rozjaśnia..

Jak wymieniłeś żarówki ?? ostatnio się przymierzałem i stwierdziłem że trzeb mieć rękę w pięciu miejscach złamaną żeby powyciągać te żarówki.... Wyjąłeś lampy czy co ??

Dołożyłem u siebie światła dzienne philipsa i też fajnie działa.

Teraz mam jeszcze jedną zagadke. Jak jest na minusie i odpalam po nocy to mam wrażenie że nie startuje ze wszystkich garków, i po sekundzie może dwóch już zaczyna płynnie pracować. Też tak macie ?? czy może świeca któraś nie działa ?? Na komputerze brak awarii. I nie wiem od czego zacząć .....
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 20:20
Temat postu:

oswietlenie journey


to przy lewrku oswietlenie- najwyrazniej mas gdzies brak przejscia - uszk.

Zarówki.... no, dałem 50 za robotę i na warsztacie wymienili... bo ja walczyłem godzine i się poddałem....
Wymieniłem komplet, krotkie, dlugie i postoj - jak juz place 5 dyszek to przynajmniej niech sie narobia Smile


Jak zalozyleś dzienne ? jak tym sterujesz ?? zamiast przeciwmgielnych czy dodakowo ? jak sie zalaczaja ?
jak z komputerem ?

co do odpalania - tak też tak mam jakby 1 gar nie chodzil zaraz po przekrecenieu - chyba w takim razie normalne w tym silniczku.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 20:46
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Dzienne bardzo prosty montaż.
Jeden kabelek pod postojówke jako sterowanie, plus i minus z aku.
Gdy odpalisz silnik same się zapalają , gdy włączaasz postojówki to dzienne gasną. Tak jest według prawa.
No i gdy wyłączysz silnik same zgasną po chwili jak napięcie spadnie na aku.
mam je założone między tablicą a halogenami. Jutro postaram się fotkę cyknąć.



Musze się jakoś dostać do tego oświetlenia lewarka ....
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 21:59
Temat postu:

dzienne


Witam.
Jak tam fotki ?
mozesz przeslac ?
i jeszcze jakbys fotke albo schemat przeslal byloby super.tak przy okazji mial ktos problemy z wiazką el. ?
przestala mi dzialac tylna boczna dzyba za kierowca.... otwiera sie..ale juz nie zamyka...sprawdzone juz wszystko i wyglada na to, ze albo wiazke szlak trafil (jeden z przeodow) albo moduł sterujący.
Nie mam ani schematu ani softu zeby podpiac sie pod kompa.
wiem, ze w 2010 roku byla akcja serwisowa na wymiane wiazek z lewej strony wlasnie w journeyach tlumaczona jako potencjalny problem z zadzialaniem poduszek bocznych, ale cos mi tu smierdzi, ze nie tylko no i po wymianie teraz problem ...dziwne.. a mam na pewno po tej akcji autko.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
danplus

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siechnice
Posiadane auto: Dodge Journey '10 2,4 Eco BP+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Sty 2018, 22:19
Temat postu:

Re: Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Dongwardencjo napisał:
Cześć.
2. Jaka jest reguła zapalania i gaszenia świateł przednich przy zamykaniu lub otwieraniu z pilota ?? Czy jest możliwość tego włączenia lub wyłączenia ??


bez EVIC jest tylko zmianka w instrukcji:
Jeśli reflektory zostaną wyłączone przed wyłączeniem
zapłonu, zgasną od razu. Funkcja opóźnienia
ich wyłączenia nie będzie działać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge ) Dyskusje ogólne


DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System