Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Lut 2016, 20:44
Temat postu:

Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Cześć.
Mam nadzieje że w tym dziale mogę to zamieścić odnośnie journeya którego niedawno nabyłem.
1. Mam wersję z automatyczną skrzynią. Czemu raz jest podświetlanie w środku przełożeń przy drążku a raz nie ma ??
Jakoś się to uruchamia inaczej ??
2. Jaka jest reguła zapalania i gaszenia świateł przednich przy zamykaniu lub otwieraniu z pilota ?? Czy jest możliwość tego włączenia lub wyłączenia ??
3.Na konsoli środkowej jest blokada drzwi tylnych, mimo tego że jest włączone to dziecko i tak otwiera mi drzwi, ale ostatnio działało bez zarzutów ja ja jechałem z tyłu. Czy coś należy jeszcze ustawić , przestawić ??
4.Świeci mi się na desce żółty wykrzyknik, jak się doczytałem chodzi o ciśnienie w oponach, Wyrównałem ciśnienie w kołach ale nadal się świeci , czy i jak to teraz wyłączyć ??

Z góry dzięki
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 09:04
Temat postu:

journey pytanie


Witam.
1 Co do podsiwtlenia - musz sprawdzic... nie zwrocilem uwagi czy zasze jest podsiwetlone wydaje mi sie, ze tak, tylko intensywnosc podsiwetlenia jest regulowana na kolumnie keirownicy o lewej stronie i moze jak jest ciemniej wydaje sie, ze bardziej podswietlone trzeba wyregulowac...

2 co do swiatel..nie udalo mi sie znalexc jeszcze tej konfiguracji nie wiem czy w ogole jest to regulowan

3 na konsoli srodkowej...to nie blokada drzwi..tylko blokada regulacji wentylacji Smile - jezeli z tylu masz takowa na suficie...

blokada drzwi jest na drzwiach kierowcy i pasezera....

4 wykrzyknik od cisnienia, kilka razy mi sie tez zaswiecil, ale po jakims czasie zgasl. sprawdzalem cisnienei i dalem wsedzie na 2,5 b i na razie spokoj.. ale moze to byc kwestia uszkodzenia czujnika ktoregos po prostu zdarza sie to przy nie umiejetnej wymianie opon na przyklad przez warsztay..proponuje poczytac o samych czujnikach i poszukac warsztatu oponiarskiego, ktory ma mozliwosc sprawdzic, ewentualnie - przelozyc nie polecam bo podobno czujniki są parowane z osiami kol, ale tego nie wiem na pewno...
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
mzabka

Czytelnik



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rybnik
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 13 Lut 2016, 20:06
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Ad.2. Długość świecenia świateł można regulować przy pomocy EVIC - jest to system ustawien poprzez przyciski na kierownicy i z wyświetlaczem po lewej stronie zegarów, jest tam zakładka Personal settings. kilka innych tricków jest tu: http://dodge.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=225156

Ad.1. jak pisał kolega wyżej można zmieniać intensywność podświetlenia pokrętłem na dźwigni kierunków/świateł. Uwaga, w skrajnym położeniu ustawia podświetlenie deski i całego wnętrza auta na max nawet po wyjściu z auta i zamknięciu go. Nie wiem na jak długo bo nie testowałem - mam słaby akku Sad

Ad.3. Opisane przez kolegę miazgaty (nie mam nic do dodania)

Ad.4. na 99% walnięty czujnik ciśnienia lub kilka, ewentualnie brak w aktualnie zamontowanym komplecie kół. Nie wiem jak w Dodgu ale w lagunie można zdefiniować dwa komplety czujników i tylko je "przełączać" za pomocą kompa. Dodatkowo Renówki mają dokładnie określone które koło na jakie ciśnienie (każdy czujnik jest programowany do odpowiedniej komórki) i przy zamianie kól przód tył dla równego zużycia warto to przeprogramować. W Dodgu jest tylko jedna kontrolka więc nie wiem jak wygląda sprawa innego przecież ciśnienia zalecanego dla przodu i dla tyłu.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 20:32
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Siema Smile

1. Ostatnio znowu się paliło przez kilka minut i znów zgasło. Nie kumam, zdejmę plastiki i zajrzę tam.
2. Niestety nie mam Evica, po lewo mam kompas, temperaturę i spalanie.
3. Wiecie ile z tym walczyłem ??? Mój syn kilka razy [cenzura] dostał nawet za drzwi Very Happy Teraz już wiem.
4. Dopompowałem wszystko jak pisałem . Dopiero po jakiś 30 km zaczęło migać i się wyłączyło.

Teraz montuje światła dzienne , ale po prawidłowym montażu niestety nie działają. Czytałem że w niektórych autach po prostu się nie da zamontować. Może sie uda ...

yyyyyy jak wymienić żarówki w przeciwmgielnych Smile ?? Nie chce żeby coś pękło, od której strony trzeba podwadzić ??
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 22:13
Temat postu:

evic sztuczki


Dzieki za linka mzabka.

Aktywowalem zamykanie auto 24 km, kierunkowskazy i auto lock 4 drzwi. Super.
mam problem jeszcze z auto otwieraniem po zatrzymaniu..ale sprawdze jeszcze.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 22:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 16 Lut 2016, 22:20
Temat postu:

evic


A czy jest jakas zaleznosc posiadania Evic ? od ktoregos rocznika /modelu ?
Moj journey to werjsa euro/ kupiony w polsce z salonu prod 2008.

Co do zmian jeszcze bez evic z pilotem - to u mnie nie wystapilo zadne potwierdzenie zmian typu klakson czy brzeczyk, a zmiany i tak zostaly wprowadzone....

dzieki.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Nie 28 Lut 2016, 20:28
Temat postu:

jpurney oswietlwniw


sprawdzałem oświetlenie skrzyni biegów - lewarka - jest razem z oświetleniem wnętrza- regulacja lewej strony na kierownicy- z min max reguluje również literki na biegach....
nie poradziłem sobie niestety z otwieraniem zamków po zatrzymaniu pojazdu - udało się z zamykaniem automatycznym powyżej 25 km/h , ale z powrotem już nie działa... muszę nacisnąć przycisk żeby otworzyć pozostałe drzwi od wewnątrz..

przy okazji wymieniłem żarówki postojowe, mijania i drogowe na osramy- night breaker jest różnica- polecam....
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 18:16
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Właśnie u mnie raz się świecą literki na biegach raz nie, ale podświetlenie jakby przy podłokietniku na napoje cały czas się świecą. I jak działa to normalnie śię ściemnia i rozjaśnia..

Jak wymieniłeś żarówki ?? ostatnio się przymierzałem i stwierdziłem że trzeb mieć rękę w pięciu miejscach złamaną żeby powyciągać te żarówki.... Wyjąłeś lampy czy co ??

Dołożyłem u siebie światła dzienne philipsa i też fajnie działa.

Teraz mam jeszcze jedną zagadke. Jak jest na minusie i odpalam po nocy to mam wrażenie że nie startuje ze wszystkich garków, i po sekundzie może dwóch już zaczyna płynnie pracować. Też tak macie ?? czy może świeca któraś nie działa ?? Na komputerze brak awarii. I nie wiem od czego zacząć .....
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 20:20
Temat postu:

oswietlenie journey


to przy lewrku oswietlenie- najwyrazniej mas gdzies brak przejscia - uszk.

Zarówki.... no, dałem 50 za robotę i na warsztacie wymienili... bo ja walczyłem godzine i się poddałem....
Wymieniłem komplet, krotkie, dlugie i postoj - jak juz place 5 dyszek to przynajmniej niech sie narobia Smile


Jak zalozyleś dzienne ? jak tym sterujesz ?? zamiast przeciwmgielnych czy dodakowo ? jak sie zalaczaja ?
jak z komputerem ?

co do odpalania - tak też tak mam jakby 1 gar nie chodzil zaraz po przekrecenieu - chyba w takim razie normalne w tym silniczku.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
Dongwardencjo

Debiutant



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey SXT 2.0 CRD 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 02 Mar 2016, 20:46
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Dzienne bardzo prosty montaż.
Jeden kabelek pod postojówke jako sterowanie, plus i minus z aku.
Gdy odpalisz silnik same się zapalają , gdy włączaasz postojówki to dzienne gasną. Tak jest według prawa.
No i gdy wyłączysz silnik same zgasną po chwili jak napięcie spadnie na aku.
mam je założone między tablicą a halogenami. Jutro postaram się fotkę cyknąć.



Musze się jakoś dostać do tego oświetlenia lewarka ....
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 22 Mar 2016, 21:59
Temat postu:

dzienne


Witam.
Jak tam fotki ?
mozesz przeslac ?
i jeszcze jakbys fotke albo schemat przeslal byloby super.tak przy okazji mial ktos problemy z wiazką el. ?
przestala mi dzialac tylna boczna dzyba za kierowca.... otwiera sie..ale juz nie zamyka...sprawdzone juz wszystko i wyglada na to, ze albo wiazke szlak trafil (jeden z przeodow) albo moduł sterujący.
Nie mam ani schematu ani softu zeby podpiac sie pod kompa.
wiem, ze w 2010 roku byla akcja serwisowa na wymiane wiazek z lewej strony wlasnie w journeyach tlumaczona jako potencjalny problem z zadzialaniem poduszek bocznych, ale cos mi tu smierdzi, ze nie tylko no i po wymianie teraz problem ...dziwne.. a mam na pewno po tej akcji autko.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
danplus

Debiutant



Dołączył: 04 Sty 2018
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Siechnice
Posiadane auto: Dodge Journey '10 2,4 Eco BP+LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 06 Sty 2018, 22:19
Temat postu:

Re: Journey 2.0 CRD - Kilka pytań


Dongwardencjo napisał:
Cześć.
2. Jaka jest reguła zapalania i gaszenia świateł przednich przy zamykaniu lub otwieraniu z pilota ?? Czy jest możliwość tego włączenia lub wyłączenia ??


bez EVIC jest tylko zmianka w instrukcji:
Jeśli reflektory zostaną wyłączone przed wyłączeniem
zapłonu, zgasną od razu. Funkcja opóźnienia
ich wyłączenia nie będzie działać.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge ) Dyskusje ogólne


DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System