Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) jak na razie rewelacja :)



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Przemo1CK

Czytelnik



Dołączył: 29 Wrz 2014
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): CK
Posiadane auto: Dodge Caliber, SXT,2.0CRD, 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Lip 2016, 11:32
Temat postu:

jak na razie rewelacja :)


Witam

Caliberek jest u mnie od 2 lat i 3 miesięcy.
Kupując wymieniłem rurę do intercoolera (lubi pękać od spodu, jak jest mokra lekko, to zapewne pęknięta - objawy - zapala się kontrolka silnika, brak mocy) - 350 zł

Po jakimś czasie od zakupu wymieniłem akumulator, niestety był już "umierający" oryginał mopara, przez co rozkodował mi się immo. Nie odpalał i świeciła się ta czerwona kropeczka na desce. OStatecznie zaciągnięty do elektromechanika - koszt 700 zł - komp, ustawienie centralki, immo i wymiana elementów rozrusznika. No i + 300 nowy akumulator.

I później długooooo, długoooo nic Smile

Oczywiście wymieniany olej - polecam Motul 5W30 - pełny syntetyk - podobno najlepszy do tego silnika (czyli silnika VW)
ostatnio, czyli dokładnie po 2 latach od zakupu wymieniłem klocki, przód i tył - na przód dałem jakieś z allegro, na tyle dałem jakieś za 70 zł ze sklepu - LPR brakes (włoskie, ale napisy na pudle są po angielsku i arabsku) - NIE KUPUJCIE - piszczą jak w starych autobusach. Jak hamuję przy opuszczonych szybach, to bębenki w uszach bolą. Tyle dobrego, że hamulce to nadal mocna strona tego auta.

Przy wymianie z tyłu od kierowcy, po podniesieniu auta zauważyłem luz, koło latało, wahacz do wymiany, tzw "banan". Warto sprawdzać zawieszenie - bo autko waży 1,5 tony, a progów zwalniających i dziur pełno.
Również ostatnio zaczęło mi stukać z przodu, w kwietniu miałem przegląd - amortyzatory po 2 latach jazdy w PL - według badania uwaga nadal około 90 % !!
Wymieniłem końcówki drążków z obu stron, oraz kompletne wahacze - robota raptem 30 minut na koło, nie trzeba na warsztat jechać- nawet mocno zapieczone śruby odkręcone kluczem z przedłużką i WD-40.
CO DO WAHACZY NA PRZODZIE - W SKLEPACH I ALLEGRO SĄ SAME TULEJKI I SWORZNIE - NIE KUPUJCIE, NIE IDZIE ICH RĘCZNIE WYMIENIĆ NA STARYM WAHACZU - KUPUJEMY CAŁE WAHACZE - CENA TA SAMA - zapłaciłem 125 zł za sztukę.


Jakieś drobnostki w trakcie użytkowania:

- czasami wyłącza się podświetlenie zegarów w nocy, to jakiś błąd czujnika czy coś. Zdarzyło mi się może z 5 razy, zawsze wracam do normy, albo w trakcie jazdy, albo po ponownych uruchomieniu.

- powoli czuję, że coraz ciężej odpala, nadal na strzał, ale to nie to. Warto czekać, aż zniknie kontrolka nagrzania świec ( żółta sprężynka) i dopiero odpalać. Poczekamy, zobaczymy. W zimie nie było problemów - ale co to za zimy ostatnio Very Happy

- odkąd kupiłem - nie działa oświetlenie kabiny, tj. ktoś wtyczkę odłączył, jak podłączyłem to świecie w całym aucie non stop, nie reaguje na wyłącznik - do zrobienia, chociaż nigdy mi nie było potrzebne Razz

- AAA na koniec największy byk jaki mi się trafił - prawie drzwi urwałem - pękł mi zawias przy drzwiach od strony kierowcy, drzwi się wsunęły pod błotnik, ostatecznie pogięty błotnik, odrapany, jak również drzwi odrapane, zawias kupiłem na szrocie. Generalny objaw - skrzypienie przy otwieraniu i zamykaniu, tam jest takie kolanko - u mnie było wygięte, wyskoczyła sprężyna, kolanko weszło za blokadę i prawie drzwi urwałem otwierając.

No i to tyle - jak na razie jestem z niego mega zadowolony !
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pią 22 Lip 2016, 18:01
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) jak na razie rewelacja :)


U mnie przy 150 000 jest juz wymienione cale zawieszenie, poza crossmemberami.
I to w zasadzie jest jedyna rzecz, na ktora mozna narzekac.

Podswietlenie zegarow - temat byl omawiany, przetwornik sie zuzywa.
Wymiana wymaga rozmontowania konsoli, ale jest do zrobienia we wlasnym zakresie w 2-3h.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto


DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System