Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nie trzyma obrotów na lpg, duże spalanie passat b4



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Qubas85

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: VW passat 1.8 GL 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Sie 2016, 22:16
Temat postu:

Nie trzyma obrotów na lpg, duże spalanie passat b4


Witam. passat niestety chodzi tylko na gazie, zaczał swirowac, po odpaleniu chodził jeszcze normalnie, mimo iż trzeba trzymac na obrotach by nie zgasł dopoki sie nie rozgrzał, ale po russzeniu i przejechaniu max 5 km w miescie, zaczynał sie dusić strzelac, najgorzej było przy ruszaniu nie chciał wchodzic na obroty, trzeba było sie napocić by ruszyc, wyglada na to ze była to wina temperatury, po jakims czasie nagle troche sie unormowało, ze dało sie jezdzic ale za to 20 na 100 palił. wymienilem przewody, filtry, regulacja gazu ze szwagrem, od razu głos nie ten a nie klevkle kle... i spalanie powrociło do normy. nie nacieszyłem sie długo bo nagle przestał trzymac mi obroty, gasnie, wymieniłem silniczek krokowy i to samo, myslalem ze jego wina, po odłaczeniu , podłaczeniu zero reakcji. i znow pali ogromne ilosci gazu jeszcze wiecej 12l na 50 km szok!!! tylko ze obroty ustawilem recznie na lince by nie gasł jak dojezdzam do skrzyzowania, trzyma kolo 1500 tys obrotów jak sie nagrzeje, ale za nim to uczyni ola la, 5 min trzymania nogi na pedale gazu. Chłopy pomocy, bo te mechaniory zrobia na pałe i od groma skasuja, juz raz bylem dziekuje starczy.
Powrót do góry
Keram2504
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 5434
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowsze
Posiadane auto: Mercedes A-140 2000 Gaz Prins
Piwa: 194/114
Wysłany: Pią 05 Sie 2016, 22:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nie trzyma obrotów na lpg, duże spalanie passat b4


Witaj na forum.
Jaka instalacja? Podaj dokładne dane. Jak długo jest zagazowany? Parownik czyszczony?
Myślę że będziesz musiał udać się do dobrego gazownika.
_________________
Rozwiązałeś problem? Odpisz. Inni będą Ci wdzięczni.
Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Pią 05 Sie 2016, 23:10
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nie trzyma obrotów na lpg, duże spalanie passat b4


Witam.

Na 100 % obstawiam reduktor-parownik do czyszczenia i regeneracji membran plus cewka elektrozaworu...
Kolega Keram już o tym pisał.
Następne to regulacja parownika.

Silniczek krokowy gazu,przy wymianie należy zresetować kompa auta,zamontować,odpalić auto na benzynie i "nauczyć" podczas jazdy na Pb parametrów a dopiero po tym przełączyć na lpg.

Dlaczego auto nie pracuje na benzynie?

Układ zapłonowy tzn. cewka,świece,przewody wn są oki?
Filtr powietrza istnieje czy zasyfiały brudem?
Redukcja przepływu powietrza przed mikserem jest?
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Qubas85

Czytelnik



Dołączył: 05 Sie 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Olsztyn
Posiadane auto: VW passat 1.8 GL 1994
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 18:29
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nie trzyma obrotów na lpg, duże spalanie passat b4


Witam Panowie
Instalacja I generacji na gazniku ma już swoje ponad 7 lat napewno, Passacik 1.8, tez juz wiekowy 1994 rok, swiece, przewody wymieniałem filtry tez, cewka wydaje się ok. spodziewałem sie tego ze to parownik i zapewne tak bedzie, bo on ruszany nie był wcale, ale zastanawiaja mnie te obroty, dlaczego nie chca trzymac na biegu jałowym? a na benzynie raz chodził raz nie jak mu czapka staneła, pompka sie pewnie zawieszała, ale po wizycie u mechanika przestał chodzic wcale, niby przekaznik wymienił ale chyba nie w ta strone. Dzieki chłopy.
Jak myslicie ile może kosztować naprawa?

Scalono. Pkt 20 RF.
Keram
Powrót do góry
mk0367

Auto Maniak



Dołączył: 20 Sty 2014
Posty: 859
Skąd jesteś (miejscowość / region): OLSZEWO-BORKI/OSTROŁĘKA
Posiadane auto: Poprzedni Voyager 2.5 Pb+Lpg 1995...czarna perła obecnie voyager 2.4 Pb+Lpg 2000rok...chrysler PT 2.0 Pb +LPg 2001 rok.
Piwa: 60/1
Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 21:27
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Nie trzyma obrotów na lpg, duże spalanie passat b4


Qubas85 napisał:
Witam Panowie
Instalacja I generacji na gazniku ma już swoje ponad 7 lat napewno, Passacik 1.8, tez juz wiekowy 1994 rok, swiece, przewody wymieniałem filtry tez, cewka wydaje się ok. spodziewałem sie tego ze to parownik i zapewne tak bedzie, bo on ruszany nie był wcale, ale zastanawiaja mnie te obroty, dlaczego nie chca trzymac na biegu jałowym? a na benzynie raz chodził raz nie jak mu czapka staneła, pompka sie pewnie zawieszała, ale po wizycie u mechanika przestał chodzic wcale, niby przekaznik wymienił ale chyba nie w ta strone. Dzieki chłopy.
Jak myslicie ile może kosztować naprawa?

Scalono. Pkt 20 RF.
Keram



Zestaw naprawczy do reduktora i czyszczenie i wymiana a później regulacja.Nie wiem jaki typ masz reduktora,a od tego zależy cena zestawu naprawczego.Po 7 latach na pewno jest nieźle zabrudzony i stwardniałe membrany.
Wkład pompy paliwa do wymiany ok 80 zł.
Czyszczenie reduktora przykładowo ok 150 zł.
_________________
-POMAGAM ALE MYLIĆ SIĘ LUDZKA RZECZ-

Był voyager 2.5 Pb+Lpg 1995

Obecnie Chrysler Voyager 2.4 Pb+Lpg 2000
Chrysler PT 2.0 Pb+Lpg 2001

"Zpa" Instalator LPG marki STAG nr.ewid. 380/4
Tel 881969730
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Sie 2016, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Instalacje LPG - I generacja


DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeDurango

97 990

2015r.

228 496 km

pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System