Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Grand Caravan ) Dodge Grand Caravan 2006r odpala jak ciepło



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Grand Caravan ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dabros

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Paź 2016, 19:28
Temat postu:

Dodge Grand Caravan 2006r odpala jak ciepło


Witam wszystkich

Mój problem nosi imię Grand Caravan 3.8 z 2006r.

Problem jest następujący, po przekręceniu kluczyka o jedną pozycję pojawia się na zegarach PRND3L - bez obwódki biegu na którym się znajduje.

Po przekręceniu na zapłon dalej brak obwódki biegu, nie słychać pompy paliwa, świeci się czerwona lampka światłem ciągłym z prawej strony zegarów, lewarek zmiany biegów jest zablokowany.
Przy próbie uruchomienia samochód nie odpala, słychać przekaźnik pod maską.
Brak możliwości wykonania kluczykowania - nie wyświetla się żaden błąd ani napis DONE.

Kilka dni wcześniej gdy jeszcze było ciepło, zdarzyło się to kilka razy ale po jakimś czasie ustępowało i gdy pojawiła się obwódka biegu sama z siebie, samochód odpalał i jeździł wręcz idealnie. Jedynym zastrzeżeniem była praca pompy paliwa która na zapłonie załączała się i wyłączała w sposób dość nieregularny co kilka - kilkanaście sekund.

Obecnie, gdy jest zimno (i mokro), samochód ma zdecydowanie większe humory.

Jakiś czas temu została dorobiona dodatkowa masa między akumulatorem, karoserią a silnikiem samochodu.

Rozebrano i przeglądnięto w poszukiwaniu zaśniedziałych styków albo zimnych lutów skrzynie bezpieczników.

Zmieniono akumulator, od tak na wszelki wypadek.

Wtyczka idąca do skrzyni biegów (z internetu wynika że to wtyczka do pozycjonera) została wyczyszczona.

Wyczyszczono wszystkie kostki elektryczne podłączone do ECU.
(Swoją drogą jak się okazało ten samochód był wcześniej walony w to miejsce gdyż kostki do ecu były lutowane oraz izolowane otulinami termokurczliwymi, ECU było zmieniane, samochód wcześniej jeździł normalnie i nic nie wskazywało na tego typu problemy). Dociskanie, ruszanie kostkami, wiązkami kabli nic nie daje. Po odpięciu całkowicie ECU reakcja samochodu jest taka sama jak z nim. (Szukam obecnie wiązki kabli do tego auta, gdyż tą tak czy siak wymienić trzeba ze względu na te sztukowane przewody.

Wszelkie informacje, uwagi co jeszcze sprawdzić, oraz namiary na elektromechaników z prawdziwego zdarzenia z krakowa i okolic mile widziane.
Powrót do góry
Victorrr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 283
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge G.Caravan, 3,8 V6 2005
Piwa: 17/0
Wysłany: Pon 03 Paź 2016, 21:28
Temat postu:

Re: ( Dodge Grand Caravan ) Dodge Grand Caravan 2006r odpala jak ciepło


Witaj.
Napisz ten post w dziale chrysler T&C lub G.Voyager. Tam jest więcej użytkowników tych samochodów. Tu jak widzisz, większośc tematów dotyczy Dodge Caliber. Ten sam login i hasło.

Generalnie pompa paliwa na przekręconym zapłonie działa tylko przez chwilę. Dopiero na stałe włącza się przy odpalaniu. Przekaźnik od pompy sprawdzałeś?
A może wajcha od biegów nie wskakuje dobrze na pozycję "P". a uruchomic silnik można tylko na "P".
Na półce pod akumulatorem powinien byc taki styk na sprężynce. Może to ma jakiś wpływ .
Ewentualnie immobilizer w kluczyku lub coś z alarmem, skoro świeci się czerwona kropka po prawej str. licznika. !?
_________________
Marcin
Powrót do góry
dabros

Czytelnik



Dołączył: 03 Paź 2016
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Dodge Grand Caravan
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 03 Paź 2016, 22:17
Temat postu:

Re: ( Dodge Grand Caravan ) Dodge Grand Caravan 2006r odpala jak ciepło


Już post wędruje na tamto forum, może mnie nie zjedzą za to że to odmieniec z innej fabryki.
Właśnie niepokoiło mnie zachowanie tej pompy, stąd napisałem o jej zachowaniu. Samochód po porządnym rozgrzaniu powoduje że pompa na zapłonie włącza się tylko raz przez moment i na tym koniec, więc przekaźnik na pewno ok, z resztą przekaźniki w skrzyni bezpieczników wszystkie zostały przeżonglowane. Wajchę od biegów zmusiłem ręcznie do pracy omijając elektromages który ją blokuje, nic to nie pomogło.
Stycznika pod akumulatorem nie widziałem żadnego, a półka od akumulatora była już wielokrotnie ściągana prze ze mnie. Właśnie skłaniam się bardziej ku immo, bądź coś z alarmem... Ale ręce mi już opadają, i mechanikom niestety też...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Grand Caravan ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Grand Caravan »

Opinie o samochodach Dodge Grand Caravan - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Grand Caravan ) Porady, problemy techniczne

17) Felgi »

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System