Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Journey ) DPF


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Dodge Journey
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekgross

Czytelnik



Dołączył: 10 Sty 2017
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszcz Gdański
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0CRD 2008
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 10 Sty 2017, 23:25
Temat postu:

DPF


Witam czy ktos mial problemy z filtrem DPF Journey 2.0CRD?
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 23 Sty 2017, 23:47
Temat postu:

re: dpf


Witam.
Z tego co sie orientuje to w tej wersji autka nie byla filtra. mam tez dodga journey 2008 (rej 2010) polski i nie ma tu filtra jezeli jest silnik ns common railu przynajmniej.
Wystarczy schylic sie pod autko i raczej byloby widac zgrubienei lub lacznik na wydechu.
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 24 Sty 2017, 00:00
Temat postu:

re: pdf


Jezeli ktos chce sie upewnic co do posiadanej wersji pojazdu/ silnika to proponuje podac vin z zapytaniem na adres jak ponizej. bardzo mila obsluga.

customercare.poland@fcagroup.com
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
katani30

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: dodge journey 2.0 CRD
Piwa: 8/0
Wysłany: Czw 02 Lut 2017, 09:33
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


Niestety filtr jest montowany. Podam tabelę z wyposażeniem poszczególnych modeli. A jaki problem masz? https://youtu.be/wWo1kg7I7-g
inaczej coś mi nie wychodzi...
Powrót do góry
gadu-gadu
katani30

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: dodge journey 2.0 CRD
Piwa: 8/0
Wysłany: Pią 29 Wrz 2017, 06:59
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


Jeżeli ktoś ma problem z DPF to można to rozwiązać. same zalety. Kontakt w tej sprawie na priv.
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 29 Wrz 2017, 06:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
killergr

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Journey R/T 2.0CRD 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 07:46
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


Witam.
Aktualnie borykam się z problemem dpf.
R/T z dieslem (najgorszy błąd w życiu) nabyłem 3 miesiące temu. Nic nie wskazywało na to że mógłby się zapychać filtr. Co prawda bardzo mało robię km i raczej w mieście ale po ok 500km miałem wypad przez pół Polski (460km w jedną stronę) więc zgodnie z tym co wszyscy piszą nawet jeśli miałbym już sporo sadzy to powinna się wg mnie wypalić w tej trasie.
Na początku roku wyskoczył mi CHECK i wyłączyło turbinę. Po zgaszeniu silnika i odpaleniu turbo wróciło ale błąd został, podpiąłem się i okazało się że błąd dotyczył zbyt niskiego ciśnienia w turbinie. Błąd się skasował bez problemu.
Po kilku tygodniach znowu CHECK, tym razem błąd P2002 - zbyt dużo sadzy w filtrze. Wyskoczyłem na trasę dopalić - bez efektu. Pojeździłem tak ze 2 tygodnie, wyłączyło mi całkiem turbo, pojechałem do zaprzyjaźnionego elektryka sam ale ŻADNYM z 7 posiadanych skanerów nie mógł włączyć regeneracji (dopalania wymuszonego). Po prostu brak takiej opcji w sofcie.
Pozostaje mi wyjąć DPF i wysłać do regeneracji manualnej.
I tu pytanie - czy miał ktoś z Was przygodę z tym śmieciem ? Chodzi o to czy skoro nie mam w sofcie żadnej możliwości regeneracji/adaptacji wymienionego/zregenerowanego filtra to czy po założeniu czystego komputer wykryje poprawną różnicę ciśnień czujnika DPF i skasuje błąd oraz włączy turbo czy jednak muszę szukać jakiegoś firmowego serwisu który jest w stanie to uruchomić ?
Nie przewiduję opcji wycięcia DPF z wielu przyczyn i nie ma sensu pisać wytnij i zapomnij bo przecież po wycięciu też trzeba jakoś tą inspekcję skasować...
Proszę o jakieś info/namiary serwisu który dałby z tym radę bo nie da się tym padłem jeździć gdy 100 koni poszło sobie w las z turbiną.
Pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
katani30

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: dodge journey 2.0 CRD
Piwa: 8/0
Wysłany: Wto 13 Lut 2018, 08:08
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


Wysłałem Ci priv
Powrót do góry
gadu-gadu
killergr

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Journey R/T 2.0CRD 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 16:05
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


Witam wszystkich.
Postanowiłem dać jeszcze jedną szansę mojemu filtrowi.
Znalazłem wreszcie warsztat w którym nie tylko usunęli błąd P2002 ale również przeprowadzili wypalanie wymuszone w trasie. Uruchamiali dwukrotnie by całkiem pozbyć się sadzy i o dziwo program pokazał że zostało tylko 0,6% ze 107 z których startowało. Tym samym nie do końca prawdą jest że jeśli się przepełni filtr to samoczynne wypalanie nie pomaga a bardziej szkodzi. Przynajmniej u mnie przyniosło oczekiwany rezultat.
Niestety, panowie nie chcieli powiedzieć jakiego programu użyli - widziałem tylko że scanem delphi nie mogli nic zrobić a błąd udało się dopiero usunąć jakąś apką na tablecie podpiętym przez BT do interfejsu wyglądającego jak żółty ELM327.
Przyuważyłem że na początku był wybór marki pojazdu w formie kafelków, wybrali Chryslera v30 a większość komunikatów była w formie czerwonych pasków na czarnym tle. Nazwy niestety nie widziałem.
Teraz pytanie - czy udało się komuś z Was odczytać ilość sadzy w filtrze przy użyciu ELM327 i jakiegoś programu PC albo apki na Androidzie ?
Wolałbym sam sobie kontrolować ilość i w razie czego wyskoczyć na dopalanie niż za każdym razem bulić 250zł za tę przyjemność u tych miłych panów.

Pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
katani30

Dyskutant



Dołączył: 01 Maj 2016
Posty: 64
Skąd jesteś (miejscowość / region): Żagań
Posiadane auto: dodge journey 2.0 CRD
Piwa: 8/0
Wysłany: Czw 22 Lut 2018, 16:21
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


Gratuluję sukcesu, napisz po jakimś czasie jak się sprawuje .
Powrót do góry
gadu-gadu
adamlukanowski@wp.pl

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 21:56
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


mi raz kumpel sprawdzał dpf programem postaram się na dniach dowiedzieć
Powrót do góry
adamlukanowski@wp.pl

Debiutant



Dołączył: 03 Lis 2016
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0
Piwa: 3/2
Wysłany: Sro 28 Lut 2018, 21:59
Temat postu:

Re: re: dpf


miazgaty napisał:
Witam.
Z tego co sie orientuje to w tej wersji autka nie byla filtra. mam tez dodga journey 2008 (rej 2010) polski i nie ma tu filtra jezeli jest silnik ns common railu przynajmniej.
Wystarczy schylic sie pod autko i raczej byloby widac zgrubienei lub lacznik na wydechu.



kto ci takich bredni nagadał?
Powrót do góry
lado

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 02 Mar 2018, 12:06
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


killergr napisał:

Teraz pytanie - czy udało się komuś z Was odczytać ilość sadzy w filtrze przy użyciu ELM327 i jakiegoś programu PC albo apki na Androidzie ?
Wolałbym sam sobie kontrolować ilość i w razie czego wyskoczyć na dopalanie niż za każdym razem bulić 250zł za tę przyjemność u tych miłych panów.
Pzdr


Cześć, ja też miałem problem z filtrem DFP w Dodge Journey 2.0 CRD 140 KM.
Po kilku wizytach w serwisie, poszukałem w Internecie i kupiłem sobie na amazonie takie urządzenie z oprogramowaniem serwisowym Chryslera - Foxwell NT510 for DODGE Journey:

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B01MR7MG36/ref=dp_olp_new_mbc?ie=UTF8&condition=new

Kupiłem wtedy po okazyjnej cenie 179$, teraz widzę, że kosztuje 299$.

Oprogramowanie posiada m. in. funkcję manualnej regeneracji filtra DPF.
Wystarczy, że pojadę w trasę 20-30 min i uruchomię manualną regenerację raz na jakiś czas i nie mam już problemów z filtrem.
W sumie inwestycja zwraca się dość szybko Smile

Pozdrawiam,
Lado
Powrót do góry
killergr

Debiutant



Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Journey R/T 2.0CRD 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 03 Mar 2018, 21:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


lado napisał:
killergr napisał:

Teraz pytanie - czy udało się komuś z Was odczytać ilość sadzy w filtrze przy użyciu ELM327 i jakiegoś programu PC albo apki na Androidzie ?
Wolałbym sam sobie kontrolować ilość i w razie czego wyskoczyć na dopalanie niż za każdym razem bulić 250zł za tę przyjemność u tych miłych panów.
Pzdr


Cześć, ja też miałem problem z filtrem DFP w Dodge Journey 2.0 CRD 140 KM.
Po kilku wizytach w serwisie, poszukałem w Internecie i kupiłem sobie na amazonie takie urządzenie z oprogramowaniem serwisowym Chryslera - Foxwell NT510 for DODGE Journey:

https://www.amazon.com/gp/offer-listing/B01MR7MG36/ref=dp_olp_new_mbc?ie=UTF8&condition=new

Kupiłem wtedy po okazyjnej cenie 179$, teraz widzę, że kosztuje 299$.

Oprogramowanie posiada m. in. funkcję manualnej regeneracji filtra DPF.
Wystarczy, że pojadę w trasę 20-30 min i uruchomię manualną regenerację raz na jakiś czas i nie mam już problemów z filtrem.
W sumie inwestycja zwraca się dość szybko Smile

Pozdrawiam,
Lado


Witaj.
Kłopot w tym że miałem Foxwella Auto Master Pro czyli kilka modeli wyżej który miał wgrany soft od wszystkich marek, również Chrysler i niestety nie było opcji manualnej regeneracji. Była adaptacja która nic nie robiła. Dzwoniłem do gościa który sprzedaje Foxwelle na alle... jako dystrybutor i zdawkowo odpowiedział że jeśli nie działa to nie działa i już. Generalnie zupełnie się nie przejął i miał w [cenzura] gdy powiedziałem że ma opis produktu niezgodny z prawdą. Swoją drogą mam do Ciebie 100km więc może kiedyś bym "podjechał" i sprawdził czy się faktycznie tym Twoim da włączyć... Oczywiście jeśli to dla Ciebie nie problem.

Pzdr
Powrót do góry
gadu-gadu
lado

Czytelnik



Dołączył: 02 Mar 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD 140KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Mar 2018, 10:50
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


killergr napisał:


Witaj.
Kłopot w tym że miałem Foxwella Auto Master Pro czyli kilka modeli wyżej który miał wgrany soft od wszystkich marek, również Chrysler i niestety nie było opcji manualnej regeneracji. Była adaptacja która nic nie robiła. Dzwoniłem do gościa który sprzedaje Foxwelle na alle... jako dystrybutor i zdawkowo odpowiedział że jeśli nie działa to nie działa i już. Generalnie zupełnie się nie przejął i miał w [cenzura] gdy powiedziałem że ma opis produktu niezgodny z prawdą. Swoją drogą mam do Ciebie 100km więc może kiedyś bym "podjechał" i sprawdził czy się faktycznie tym Twoim da włączyć... Oczywiście jeśli to dla Ciebie nie problem.

Pzdr


Cześć,

nie będzie problemu.

Pzdr
Powrót do góry
Rav.kr

Czytelnik



Dołączył: 12 Lis 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Oława
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Lis 2018, 13:16
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) DPF


killergr napisał:
Witam wszystkich.
Postanowiłem dać jeszcze jedną szansę mojemu filtrowi.
Znalazłem wreszcie warsztat w którym nie tylko usunęli błąd P2002 ale również przeprowadzili wypalanie wymuszone w trasie. Uruchamiali dwukrotnie by całkiem pozbyć się sadzy i o dziwo program pokazał że zostało tylko 0,6% ze 107 z których startowało. Tym samym nie do końca prawdą jest że jeśli się przepełni filtr to samoczynne wypalanie nie pomaga a bardziej szkodzi. Przynajmniej u mnie przyniosło oczekiwany rezultat.
Niestety, panowie nie chcieli powiedzieć jakiego programu użyli - widziałem tylko że scanem delphi nie mogli nic zrobić a błąd udało się dopiero usunąć jakąś apką na tablecie podpiętym przez BT do interfejsu wyglądającego jak żółty ELM327.
Przyuważyłem że na początku był wybór marki pojazdu w formie kafelków, wybrali Chryslera v30 a większość komunikatów była w formie czerwonych pasków na czarnym tle. Nazwy niestety nie widziałem.
Teraz pytanie - czy udało się komuś z Was odczytać ilość sadzy w filtrze przy użyciu ELM327 i jakiegoś programu PC albo apki na Androidzie ?
Wolałbym sam sobie kontrolować ilość i w razie czego wyskoczyć na dopalanie niż za każdym razem bulić 250zł za tę przyjemność u tych miłych panów.

Pzdr



Witam.
Możesz podać namiar na tych fachowców??

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Dodge Journey Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Journey »

Opinie o samochodach Dodge Journey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Journey ) Dodge Journey

4) DPF »
11) turbo »

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System