Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Mróz, paliwo i filtr, czy...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
basiorex

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD, rok 2008, wersja europejska
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 14 Sty 2017, 20:01
Temat postu:

Mróz, paliwo i filtr, czy...


Witam Wszystkich! Od jakichś 3 tyg. jestem nowym właścicielem Calibra 2.0 Diesel, manualna skrzynia biegów, rok 2008. Kierowcą jestem już dość długo, ale z dieslem do tej pory nie miałem przyjemności Wink . Teraz czas na mój problem. Otóż kilka dni temu musiałem wieczorową porą udać się jakieś 100km od miejsca zamieszkania. Dotankowałem do pełnego zbiornika (jakieś 20litrów) i myślałem... że nie dojadę... Silnik nie miał totalnie mocy, przy redukcji biegów zwalniał, najwyższa prędkość jaką osiągałem na autostradzie, to jakieś 80 km/h, a każda redukcja zwalniała, do tego co chwilę odczuwałem krztuszenie się i szarpania silnika. Temperatura na zewnątrz wahała się między -23/-24 stopnie, a ja jechałem z zawrotną prędkością jakieś 40-50 km/h Sad . Ok, to tyle w kwestii objaśnienia sytuacji, teraz wnioski. W ubiegłym tygodniu miałem być u mechanika w celu wymiany filtrów i oleju, ale mechanik "był zarobiony", więc ustaliliśmy wizytę na dzień po moim powrocie, więc już wiecie, że filtry były do bani. Ale to jeszcze nie wszystko. Dopiero po czasie, dowiedziałem się, że paliwo jakie zatankowałem (ekodiesel), to był mój największy błąd Embarassed . Reasumując, sam sobie piwa nawarzyłem i sam muszę je teraz pić... Mechanik kolegi wymienił mi filtr paliwa, dolał też tego płynu do diesla przeciw zamarzaniu, ogrzał samochód w garażu, doładował też akumulator i dzięki temu samochód już jest w domu i za kilka dni ma wizytę u mojego mechanika. Teraz czas na moje pytanie, co sądzicie, czy powinienem jeszcze raz wymienić filtr paliwa? Wizyta u mojego mechanika będzie polegała na wymianie oleju i filtra powietrza, ale czy nie powinienem jednak jeszcze dodatkowo wymienić ten nowy filtr paliwa na całkiem nowy? Ufff, napisałem prawie opowiadanie Wink , ale mam nadzieję, że wszystko opisałem dokładnie. Teraz proszę Was o możliwe, fachowe podpowiedzi.
Pozdrawiam Wszystkich!
p.s.
Calibra przed powrotem dotankowałem jeszcze 3 litrami benzyny, a dzisiaj dostał jeszcze pod korek (jakieś 20 litrów) diesel ultimate z BP.
Powrót do góry
KelsoT

Dyskutant



Dołączył: 18 Lut 2014
Posty: 56
Skąd jesteś (miejscowość / region): Leszno
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD SXT
Piwa: 1/3
Wysłany: Nie 15 Sty 2017, 11:30
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Mróz, paliwo i filtr, czy...


Też tankuję zwykłego diesla i jest OK. Problem jest chyba w jakiejś turbinie czy coś, a nie paliwie. Po co co chwilę wymieniać filtr.
Powrót do góry
miazgaty

Debiutant



Dołączył: 13 Lut 2016
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tychy
Posiadane auto: Dodge, Journey, 2.0, 2008
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 24 Sty 2017, 00:16
Temat postu:

re: mroz, paliwo, itp


Witam.
Mialem podobny problem z moim dj.
zeby skrocic historie do krotkiej ... okazalo sie, ze winny byl przewod doprowadzajacy powietrze do filtra - czarny, gumowy...
po wcisnieciu gazu...przepsustnica otwierala sie i wskutek sparcialej gumy powodowala, ze przewod zaciskal sie do srodka co powodowalo zmniejsozny doplyw powietrza... jednym slowem "ja mu gaz a on..nic" to bylo niebezpeiczne wiec od razu autko na warsztat. Chlopaki dochodzili 3 dni do tego...
koszt przewodyu chyba ze 150 ze (nie pamietam) i robocizna oczywiscie.
polecam sprawdzic...
_________________
pzdr
miazga

journey
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeDurango

249 900

2021r.

23 804 km

kujawsko-pomorskie

DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeRam

299 900

2022r.

21 300 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System