Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
SirYoogI

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Lut 2017, 13:03
Temat postu:

Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0


Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem samochodu Kia Picanto II 1.0 z fabryczną instalacją LPG. Autko jest wyprodukowane w 2016 roku. Autko ma przejechane na dzień dzisiejszy 3000 km i zachowuje się bardzo dziwnie. Potrzebuje baaardzo dużo czasu, żeby przełączyć się na gaz. Czasem jest to nawet w granicach 60 kilometrów... Nie ma żadnej zasady czy reguły kiedy i w jakich warunkach tak się dzieje. Jak samochodzik chce to przełączy się momentalnie a jak ma jakiś dziwny kaprys to nie przełączy się wcale bądź właśnie po bardzo długim czasie. Byłem w 2 różnych serwisach i niestety rozkładają tam ręce i nie mają zielonego pojęcia co może być przyczyną. W jednym serwisie wyregulowano parownik co pomogło dosłownie na 2 dni, natomiast w drugim zrobiono pełną diagnostykę komputerową zresetowano jakiś czujnik i podobnie jak poprzednio po 2 dniach problem powrócił. Zaczęto się doszukiwać problemu z jakością mieszanki (zbyt duża zawartość butanu około 60% a podobno powinno być nie więcej jak 40%), jednak nie uważam że tu jest przyczyna, gdyż mam 2 inne samochody z fabrycznymi instalacjami LPG innego producenta i wszystkie tankuję na tych samych koncernowych stacjach i w żadnym problem nie pojawia się... Podobno centrala KIA w Polsce wie o problemie i szuka rozwiązania.

Czy ktoś z forumowiczów posiada podobny problem?

Jeżeli mogę coś jeszcze opisać bądź dopisać to proszę o konkretne pytania, jak będę wiedział to odpowiem. Jestem nowym forumowiczem więc nie do końca mogę jeszcze wszystko ogarniać więc proszę o wyrozumiałość Smile
Powrót do góry
mustang1

Junior admin


Dołączył: 28 Wrz 2009
Posty: 7756
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Jeep Wrangler rubicon
Piwa: 335/31
Wysłany: Nie 19 Lut 2017, 19:39
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0


Dlaczego w dziale ( Kia Picanto ) Porady, problemy techniczne Question Do gazu został utworzony osobny blok tematyczny. Jeśli auto jest na gwarancji to takie pytania kieruj do gwaranta
_________________

śmierć jeździ szybko, jedź szybciej to Cię nie dogoni
Powrót do góry
SirYoogI

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II
Piwa: 0/1
Wysłany: Nie 19 Lut 2017, 21:44
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0


bardziej mi chodziło o znalezienie osób które mają taki sam problem niż o szukanie odpowiedzi na ten temat. Ponieważ KIA Polska nie jest w stanie znaleźć odpowiedzi na ten problem na dzień dzisiejszy więc nie bardzo wiedziałem gdzie to umieścić, a w dziale KIA Picanto wydaje mi się to najbardziej słuszne, z tego tytułu, że jest to problem konkretnego modelu, a nie konkretnej instalacji, bo KIA nawet nie bardzo potrafi powiedzieć jakiego producenta jest to instalacja. Podsumowując:
Dzięki za przeniesienie Very Happy
Powrót do góry
nadamus
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1887
Skąd jesteś (miejscowość / region): białystok
Posiadane auto: chevrolet aveo T255 i hultaj atos
Piwa: 137/4
Wysłany: Sro 21 Cze 2017, 17:22
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0


Bedzie ciężko bo jest to instalacja gazowa wtrysku LPG w fazie ciekłej, oparty na technologii holenderskiego Vialle, ale produkowne na licencji przez koreańską firmę Motonic. Więc dużego wyboru nie masz- albo aso kia albo... można spróbować w serwisie Vialle- ale nie ręczę. Wygląda na awarię sterownika lub czujnika temperatury (ze wskazaniem na ten ostatni).
_________________
Wszystkie błędy stylistyczne i ortograficzne są zamierzone- jakiekolwiek powielanie ich i rozpowszechnianie bez mojej zgody jest zabronione! Nie udzielam rad telefonicznie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
SirYoogI

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2017
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: KIA Picanto II
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 24 Cze 2017, 22:03
Temat postu:

Re: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Problem z fabryczną instalacją LPG w Kia Picanto II 1.0


Dzięki wielkie za zainteresowanie tematem po takim czasie.

Jest to jakiś większy problem bo ostatnio po odwiedzeniu kolejnego już ASO KIA uzyskałem po raz kolejny potwierdzenie że KIA wie o problemie i od zimy pracują nad jego rozwiązaniem, póki co ze skutkiem żadnym...

Próbowałem również w Czakramie i w Warszawie i w Tychach, jednak oni nie mają nawet oprogramowania właśnie dlatego że jest to koreańska instalacja. Strasznie dużo problemów wynika z tego że nie jest to montowane przez Czakram a w Korei. No ale na to wpływu już nie mam.

Postaram się w takim układzie znaleźć jakiś serwis tego producenta w Polsce zadzwonić i zapytać, może coś konkretnie powiedzą.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 24 Cze 2017, 22:03
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Samochodowe instalacje gazowe - LPG i CNG ) Ogólne dyskusje o instalacjach gazowych


DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System