Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pilot62

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT 2.0 CRD
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 05 Mar 2017, 23:58
Temat postu:

Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Witam,
Mam problem z samochodem Dodge Caliber, silnik diesel 2,0 CRD, rocznik 2008. zdarzyło mi się ze po przekręceniu kluczyka samochód nie pali. Problem wygląda tak: po przekręceniu kluczyka włączają się wszystkie kontrolki, wszystko normalnie jak zawsze, i po zgaszeniu niektórych (tez tak jak zawsze) i po przekręceniu na zapłon kontrolki przygasają, a rozrusznik jest głuchy. Nic nie pyka, kompletna cisza. Ostatnio kilka dni temu silnik zgasł podczas jazdy i nie na możliwości jego uruchomienia. Objawy jak wyżej wszystko świeci jak zwykle a rozrusznik nie kręci. Po podłączeniu do komputera nie można się połączyć z komputerem samochodowym. Brak komunikacji(wcześniej była)

Wcześniej miałem 3 razy ten problem z uruchamianiem ale w końcu uruchamiał się. Teraz nie ma możliwości. Zaholowałem samochód do mechanika posprawdzał bezpieczniki, rozrusznik na "krótko" kręci bez problemu, na kilka minut odłączył akumulator. Na kluczyk nic, cisza. Mechanik się poddał i powiedział, że to może być uszkodzony komputer samochodowy bo tak się zdarza

Dodam ze akumulator jest nowy. Gdzie szukać problemu? Może ktoś się spotkał z czymś takim. Teraz auto stoi u kolegi mechanika ale on potrzebuje jakiś schematów instalacji elektrycznej, której również nigdzie nie mogę znaleźć. Proszę o jakąś pomoc. Może ktoś miał taki problem.

Pozdrawiam

Henryk


Ostatnio zmieniony przez pilot62 dnia Pon 27 Mar 2017, 12:32, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
111290PL

Stały Bywalec



Dołączył: 31 Sie 2016
Posty: 110
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Dodge Caliber
Piwa: 3/16
Wysłany: Pon 06 Mar 2017, 21:56
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


obecnie czwarty temat w kolejności - czyli chyba nie szukałeś:

http://dodge.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=254544
_________________
Dodge Caliber 2007 2.0 Diesel
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Czw 09 Mar 2017, 23:46
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


1. Wyklucz lockup WCM. Czyli odepnij oba kable z akumulatora (plus najpierw, minut potem) i zetknij ze soba na 10 minut. Samo odlaczenie to za malo, zeby rozladowaly sie kondensatory. Potem podlacz i sprobuj.

2. Wyklucz kluczyk. Nie zalales go? Nie spadl? Jak masz drugi to sprobuj nim odpalic. Czy na komputerze zczytales jakiekolwiek bledy dotyczace uruchomienia obcym kluczykiem?

3. Dalej niestety czekaja Cie ogledziny TIPMu. Czyli musisz wypiac rozkrecic i wypiac komputer. Nie powiem Ci jak to zrobic, bo sam tej procedury nie przeprowadzalem. Pamietam tylko, ze jak z mojego zrobila sie grzanka to najpierw sie uwalnialo skrzynke odpinajac kable z dolu (podpisz sobie wtyczki przy wyciaganiu!)a dopiero potem mozna bylo wyciagnac plytke z obudowy. Poszukaj mojego watku o spalonym komputerze, moze fotki cos Ci podpowiedza. I jak go uwolnisz ogladasz oczywiste-oczywistosci - wilgoc, korozja sciezek, spuchniete kondensatory, slady nadpalenia / zapach spalenizny przy przekaznikach. Jak nic nie znajdziesz poczysc styki sprayem do wtyczek (rozne firmy robia, np. K2 mozna dostac na stacjach benzynowych) i poskladaj.

O, tu masz filmik. Najpierw odpinasz takie grube wiazki od przekaznikow a potem 6 wtyczek na dole (TIPM ma ksztalt litery L) - https://www.youtube.com/watch?v=u7Q5APx2fGI
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pią 10 Mar 2017, 14:49
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Aha - jakbys mial mozliwosc podmiany TIPMu do sprobowania, to go nie trzeba programowac o ile tez bedzie wyciagniety z diesla.
Powrót do góry
pilot62

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT 2.0 CRD
Piwa: 0/3
Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 22:28
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Dziękuję bbkr za podpowiedź. Zrobiłem tak jak pisałeś tzn. odłączyłem akumulator i zwarłem ze sobą przewody klem akumulatora na około 30 min. Podłączyłem ponownie akumulator zapaliła na moment lampka "piorun" na desce rozdzielczej i zgasła. Przekręciłem kluczyk i udało się uruchomić silnik. Wyłączałem i włączałem silnik kilka razy aż w końcu znowu zapaliła się lampka "piorun" na desce i znowu nic. Cisza. Nie można uruchomić silnika(nie kręci rozrusznik itd). Zrobiłem ponownie reset zwierając klemy ze sobą. I na razie jest OK. Ale nie wiem czy nie jest to wina przepływomierza dlatego, że zapala się ta lampka "pioruna" albo stacyjka??? Zamówiłem nowy przepływomierz. Proszę o jeszcze jakieś sugestie. Chciałem dodać, że połączyłem się z komputerem i nie wyświetla się żaden nowy błąd. wcześniej wyświetlał mi się błąd P0234 Przekroczono maksymalne ciśnienie doładowania. Błąd stały. Czekam na ewentualne sugestie i pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 21 Mar 2017, 22:28
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Sro 22 Mar 2017, 00:02
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Piorun, czyli takie cos: )⚡( ?

To jest lampka od przepustnicy. Przepustnica oraz blad P0234 sugeruja jakies problemy na dolocie powietrza.
Niestety diesel jest mi zupelnie obcy, moze ktorys ze wspoldyskutantow podpowie cos konkretniejszego.
Powrót do góry
pilot62

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT 2.0 CRD
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 22 Mar 2017, 11:54
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Tak dokładnie taka lampka się zapala )⚡( . Jak się zapali ta kontrolka to własnie wtedy gwałtownie gaśnie silnik i nie można go ponownie uruchomić. Ale dla mnie jest to trochę dziwne, że jest niesprawna przepustnica a po zwarciu klem i zresetowaniu znowu sie "naprawia" i można odpalić silnik???
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Sro 22 Mar 2017, 22:47
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Dobra, dwa dodatkowe pytania:

1. Czy pali sie czerwona, okragla lampka pod sama gora skali predkosciomierza?

2. Czy miales problem z otwieraniem / zamykaniem samochodu pilotem w kluczyku?

3. Czy zakladales jakis dodatkowy immobilizer?

Mam tu dwie teorie:

A. Uszkodzenie dotyczy czujnika pozycji przepustnicy. Czyli przepustnica dziala mechanicznie ale komputer nagle dostaje informacje ze sie zamknela i wylacza silnik. I dopoki nie jest zresetowany to pamieta, ze byl problem. Do tej teorii nie pasuje mi brak bledow z komputera.

B. Masz wadliwy WCM, ktory sie blokuje. Objawy zablokowania WCM sa wlasnie takie jak opisujesz - wszystkie kontrolki normalnie sie wlaczaja ale finalnie starter nie kreci. Dodatkowo moze objawiac sie okazyjnym miganiem diod anti theft (czerwona kropka) i niskiego cisnienia w oponach (zolty profil opony z wykrzyknikiem) mimo iz jest prawidlowe oraz problemem z otwarciem kluczykiem. Zablokowany WCM nie zglasza bledow do OBD, co najwyzej na StarScanie bys zobaczyl ze zniknal w ogole z magistrali. Reset komputera odblokowuje WCM. Czyli bardziej pasuje do tego co obserwujesz. Zobacz http://www.wkjeeps.com/misc/Caliber/TSB/Caliber_0800708.pdf .
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
pilot62

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT 2.0 CRD
Piwa: 0/3
Wysłany: Pią 24 Mar 2017, 19:54
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Witam. Chciałem powiedzieć, że nie świeci się czerwona lampka"immobilizera" na liczniku, nie mam również zainstalowanego dodatkowego immobilizera. Nigdy nie miałem problemu z otwieraniem samochodu z pilota. Czasami zapalała mi się również lampka niskiego ciśnienia w kołach.
Nie wiem co to jest ten WCM? i gdzie on jest umiejscowiony. Jak byś mógł mi powiedzieć będę wdzięczny. Chciałbym to sprawdzić. Wyczytałem również w tym biuletynie Dodga, że rzeczywiście samochody wyprodukowane po 30 listopadzie 2007 roku miały wadliwy moduł WCM i wymieniali go na nowy w ramach gwarancji. Podejrzewam, że właśnie on jest odpowiedzialny za problemy z uruchomieniem silnika. Znalazłem również na youtube filmiki w którym pokazują jak naprawić moduł który znajduje się w lewej wnęce nadkola. Pod nadkolem. On też może być odpowiedzialny za te problemy. Poniżej link
https://www.youtube.com/watch?v=r0G7gyJkhno
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 00:59
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


pilot62 napisał:
Nie wiem co to jest ten WCM? i gdzie on jest umiejscowiony.


WCM odpowiada za komunikacje bezprzewodowa z kluczykiem i czujnikami cisnienia. A wyglada tak (w tej obreczy jest osadzona wkladka kluczyka): http://www.ebay.com/itm/NEW-2005-2006-2007-Dodge-Charger-Magnum-Chrysler-300-immobilizer-SKREEM-w-Keys-/281667515008

Ale skrzynka przekaznikowa z twojego filmiku tez jest dobrym tropem. Sprawdzilbym ja najpierw, bo prosciej sie do niej dostac.
Powrót do góry
pilot62

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT 2.0 CRD
Piwa: 0/3
Wysłany: Sob 25 Mar 2017, 08:12
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Dzięki bbkr za zaangażowanie w mój problem. Ale myślę, że to może dotyczyć innych użytkowników Dodge Caliber, Chrysler, JEEP i każdemu mogą się przydać te informacje. Rozumię że WCM to jest cały moduł immobilizera i założony jest w kolumnie kierownicy. Jak będę miał troszkę więcej czasu to zabiorę się w pierwszej kolejności za ten układ w nadkolu bo raczej tam spodziewam się źródła mojego problemu. Zobaczę jak to wszystko wygląda. Podejrzewam, że podobnie jak na filmie z youtube(wszystko zaśniedziałe bo zabezpieczenie a Dodge Caliber elementów elektronicznych na zewnątrz i pod maską jest mocno wątpliwe). Na razie po tym drugim resecie wszystko jest ok. Samochód odpala beż problemu i nic się niepokojącego nie dzieje.
Powrót do góry
pilot62

Debiutant



Dołączył: 12 Wrz 2015
Posty: 11
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT 2.0 CRD
Piwa: 0/3
Wysłany: Nie 15 Paź 2017, 13:45
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 2.0 Silnik zgasł podczas jazdy i nie pali


Ja a właściwie fachowiec rozwiązał problem. Nie uwierzycie zwarte(przytarte) kabelki w lewym tylnym czujniku ciśnienia powietrza i to miało wpływ na wstrzymanie napięcia na rozrusznik. Skrzynka bezpieczników odłącza lub kieruje impulsy do sterownika.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeCharger

110 000

2012r.

183 000 km

mazowieckie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System