Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 10:59
Temat postu:

Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Hejo! Jestem już od trzech lat posiadaczem Journey'a 2.0 Crd z 2010 roku. Do tej pory spisywał się bez uwag i większych problemów, zasadniczo standard jak z każdym autem w ciągłej eksploatacji. Niestety "miodowy miesiąc" minął i zaczęły się problemy jak to z amerykańcem. Najpierw pojawił się problem włączającego się alarmu, zarówno w czasie jazdy jak i na postoju. W dzień czy w nocy wył jak pies do księżyca. No to wyłączyłem klakson, bo znajomy elektromechanik nie był w stanie tego ogarnąć. I tak jeżdżę bez klaksonu. Najgorsze jednak miało nadejść wkrótce. Otóż od dobrych kilku tygodni kompletnie rozładowuje się mi akumulator. Dodam, że był już wymieniany na nowy. Auto postoi przez noc i rano nie można go uruchomić. Elektromechanicy jak słyszą amerykańską markę to reagują w jednakowy sposób, niczym agenci od zatrudnienia : " oddzwonię do pana ". To też trochę słabo świadczy o poziomie wiedzy naszych kochanych panów specjalistów, nikogo oczywiście nie chcę urazić. Zatem jeżeli ktoś może zmierzył się s takim problemem to bardzo proszę o podpowiedź, wskazówkę czy też inną mądrość ludową. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
koszalin11

Dyskutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen Jumpy Atlante 2,0 HDI
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 20:14
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


A masz zamontowany hak holowniczy?
Powrót do góry
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 22:06
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Tak, zamontowałem rok temu, abym mógł targać moją drugą miłość do slipu. Dzisiaj mam trochę więcej czasu, więc poszedłem drogą Scherlocka Holmesa i zacząłem grzebać w skrzynce sterowania bezpieczników i modółów. Odłączyłem bezpieczniki od haka oraz od IOD a także od alarmu. Po 5 godzinach akumulator jeszcze żywy, a normalnie już by zdechł. Zobaczymy, będę podłączał kolejne bezpieczniki. Mam nadzieję, że w tym szaleństwie jest metoda Very Happy. Może masz jakąś koncepcję Very Happy Very Happy Very Happy Pozdrawiam Przepraszam że tak się rozpisałem.
Powrót do góry
koszalin11

Dyskutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen Jumpy Atlante 2,0 HDI
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 17:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Pytałem się o hak bo na forum Freemonta było parę przypadków rozładowywania aku właśnie przez zaśniedziałe styki w istalacji haka przy kuli. Ludzie rozbierali gniazdo przyłączeniowe i porządnie czyścili i problemy z aku znikały.
Powrót do góry
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 20:17
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Niestety to nie hak. Niestety, bo rozdrabniacz moduł TIPM, potocznie skrzynka bezpieczników. Nowy to trochę spory wydatek, coś mocno ponad 2 tysie plus serwis. Ale, ale... Pogrzebałem u braci Dodge'owców za oceanem i można temat obejść całkiem nieźle. Otóż w Stanach podobno wiadomo u dealerów marki Dodge, że problem powoduje jeden z przelaźników na płycie TIPM. No ale klientom proponuję się automatycznie wymianę całego modułu za sporo $. Wystarczy jednak tylko wymienić sam przekaźnik i problem znika. To jest przekaźnik od pompy paliwa. Wadliwy przekaźnik powoduje rozładowanie akumulatora i inne potrafią również rozrabiać np. Alarm czy klason. Jutro biorę się za moduł i przekaźniki. Owoce pracy chętnie wrzucę na forum. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 20:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Paź 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Witam, wymiana przekaźników narazie pomogła. Od dwóch tygodni akumulator nie rozładowuje się, a sygnał klasonu nie uruchamia się. Wygląda na to, że przyczyną były dwa przekaźniki na płycie TIPM. Jeden od klasonu a drugi od pompy paliwowej. Dodatkowo zmodyfikowalem elementy które załączają klason po naciśnięciu kierownicy. Czyli cztery silikonowe "cycki" które przy skrajnych temperaturach robiły zwarcie na taśmie klaksonu. Zastąpiłem je innymi elementami i odsunąłem je odpowiednio od owej taśmy. Polecam szukanie odpowiedzi na podobne problemy na amerykańskim forum. Pozdrawiam. Temat zamknięty. Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dodge-sobotka

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyslask
Posiadane auto: dodge journey 2008 2.0crd
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2019, 21:24
Temat postu:

rozladowujacy sie akumulator


Witam, jestem posiadaczem od niedawna dodga journeya 2008r 2.0crd. Przy zakupie dostalem informacje ze jest problem ze starym akumulatorem i trza by go wymienic. Tak tez uczynilem poniewaz na nastepny dzien auto nie odpalilo, Ale co lepsze po wymianie aku na nowy na kolejny dzien rowniez auto nie zapalilo z powodu braku pradu, wiec zaczalem poszukiwania co sie dzieje. Po wykonaniu paru pomiarow wyszlo mi ze cos kradnie prad i to solidnie bo az 3 ampery po wylaczeniu wszystkiego. Udalo mi sie zlokalizowac bezpiecznik M13 ktory jak wyciagne to pobor pradu spada do 0.04 ampera. Czy moglby ktos pomoc od czego jest ten bezpiecznik i za co on jest odpowiedzialny bo na skrzynce jest opisany po angielsku jakimis skrotami ktorych nie moge przetlumaczyc. Moze posiada ktos tlumaczenie i opis skrzynki bezpiecznkow po polsku? Przepraszam ze sie tak rozpisalem i pozdrawiam forumowiczow Very Happy
Powrót do góry
l.jacek

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey 2,0 CRD 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lip 2019, 14:14
Temat postu:

Instrukcja obsługi


Witam wszystkich. Piszę tu nie choć nie mam wiedzy jak ozwiązać wasze problemy. Zbyt krótko posiadam auto (Dodge Journey 2,0 CRD z 2010 roku) na szczęście które, nie sprawia większych kłopotów. Piszę w związku z prośbą o przesłanie mi linka do instrukcji obsługi w języku polskim. Jeśli ktoś ma taką instrukcję to proszę o pomoc. Mój adres: l.jacek@poczta.onet.pl
Powrót do góry
marian060482

Debiutant



Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czerwin
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 crd. 2010
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 08:01
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Problem był podobny z rozładowanym aku. Niby stary padł. Kupilem nowy Bosch parametry zalecane zrobione 60km 2 dni postoju i cisza. Nowy aku oddalem na reklamację bo po doladowaniu nie było 12v a stary po naladowaniu jak nówka. Poczyscilem masy i plusy gdzie tylko mozliwe i narazie odpukac dziala. No ale po drodze bylo sprawdzanie bezpiecznikow odpiecie komp i i i i skasował sie licznik i mam teraz tylko te km ktore wykrecilem od tygodnia.
Pytanie jak przywrocic czy jest taka mozliwosc stan licznika ktory był.

Pozdrawiam
Powrót do góry
energizerek

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓW Wielkopolski
Posiadane auto: Dodge Journey; CRD; 2.0; 2010 r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Sty 2020, 00:54
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Witam,
Jestem posiadaczem Dodge Journey 2010 Model: R/T 2.0 CRD. Miałem podobny problem jak kolega dodge-sobotka. Aku padał po kilku godzinach. Pobór prądu spoczynkowego ok. 3...2,5A, po kilkunastu sekundach spadał do ok. 0,9...0,8A i po kolejnych kilkunastu sekundach na ok. 0,020A…0,015A ( 20mA…15mA ). Ostatnia wartość jest prawidłowa i tak powinno być, i tak jest bez bezpiecznika M13. Sekwencja z włożonym bezpiecznikiem powtarzała się cyklicznie, co „załatwiało” akumulator. Nie sprawdziłem, czy sekwencja powtarzała się z identycznym interwałem, ale wynosił około 1 do 2 minut.
Po wyjęciu bezpiecznika M13 było OK, poza tym, że nie działało oświetlenie kabiny i zegarów do momentu włączenia zapłonu. Nie działał również alarm.
Problemem okazał się zestaw zegarów/wskaźników ( u mnie nr części P56044838AF ). Uszkodzona była przetwornica napięcia 12V/110V. Przetwornica samoistnie się wzbudzała i żarła prąd. Po wymianie jest OK! Cena zegarów na Allegro od. 145 zł.
Pozdrawiam
Powrót do góry
rbk

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2020, 09:39
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


A co jeśli znalazłem zegary używane i numer części różni się dosłownie jedną cyfrą? Dosłownie ostatnia cyfra przed końcowymi literkami jest inna (..........6AC a u mnie jest ..........3AC). Z identycznym numerem znalazłem tylko jakieś nowe za 500 zł. Czy ta różnica jednej cyferki ma znaczenie, czy jest to po prostu tylko jakiś kolejny nr seryjny a reszta jest ok i można przekładać?
Powrót do góry
energizerek

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓW Wielkopolski
Posiadane auto: Dodge Journey; CRD; 2.0; 2010 r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 23:21
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Odnośnie nr części trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie. Osobiście szukałbym o identycznym numerze.
Można dzwonić pod nr 691 760 240 - są tam fachowcy, którzy maja wiedzę co do zamienników. Kupując zegary, facet pod tym nr telefonu poinformował mnie, że nie wystawiają wszystkich typów na Allegro.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Journey »

Opinie o samochodach Dodge Journey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne


DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System