Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 10:59
Temat postu:

Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Hejo! Jestem już od trzech lat posiadaczem Journey'a 2.0 Crd z 2010 roku. Do tej pory spisywał się bez uwag i większych problemów, zasadniczo standard jak z każdym autem w ciągłej eksploatacji. Niestety "miodowy miesiąc" minął i zaczęły się problemy jak to z amerykańcem. Najpierw pojawił się problem włączającego się alarmu, zarówno w czasie jazdy jak i na postoju. W dzień czy w nocy wył jak pies do księżyca. No to wyłączyłem klakson, bo znajomy elektromechanik nie był w stanie tego ogarnąć. I tak jeżdżę bez klaksonu. Najgorsze jednak miało nadejść wkrótce. Otóż od dobrych kilku tygodni kompletnie rozładowuje się mi akumulator. Dodam, że był już wymieniany na nowy. Auto postoi przez noc i rano nie można go uruchomić. Elektromechanicy jak słyszą amerykańską markę to reagują w jednakowy sposób, niczym agenci od zatrudnienia : " oddzwonię do pana ". To też trochę słabo świadczy o poziomie wiedzy naszych kochanych panów specjalistów, nikogo oczywiście nie chcę urazić. Zatem jeżeli ktoś może zmierzył się s takim problemem to bardzo proszę o podpowiedź, wskazówkę czy też inną mądrość ludową. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
koszalin11

Dyskutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen Jumpy Atlante 2,0 HDI
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 20:14
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


A masz zamontowany hak holowniczy?
Powrót do góry
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 22:06
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Tak, zamontowałem rok temu, abym mógł targać moją drugą miłość do slipu. Dzisiaj mam trochę więcej czasu, więc poszedłem drogą Scherlocka Holmesa i zacząłem grzebać w skrzynce sterowania bezpieczników i modółów. Odłączyłem bezpieczniki od haka oraz od IOD a także od alarmu. Po 5 godzinach akumulator jeszcze żywy, a normalnie już by zdechł. Zobaczymy, będę podłączał kolejne bezpieczniki. Mam nadzieję, że w tym szaleństwie jest metoda Very Happy. Może masz jakąś koncepcję Very Happy Very Happy Very Happy Pozdrawiam Przepraszam że tak się rozpisałem.
Powrót do góry
koszalin11

Dyskutant



Dołączył: 08 Mar 2011
Posty: 51
Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen Jumpy Atlante 2,0 HDI
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 17:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Pytałem się o hak bo na forum Freemonta było parę przypadków rozładowywania aku właśnie przez zaśniedziałe styki w istalacji haka przy kuli. Ludzie rozbierali gniazdo przyłączeniowe i porządnie czyścili i problemy z aku znikały.
Powrót do góry
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 20:17
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Niestety to nie hak. Niestety, bo rozdrabniacz moduł TIPM, potocznie skrzynka bezpieczników. Nowy to trochę spory wydatek, coś mocno ponad 2 tysie plus serwis. Ale, ale... Pogrzebałem u braci Dodge'owców za oceanem i można temat obejść całkiem nieźle. Otóż w Stanach podobno wiadomo u dealerów marki Dodge, że problem powoduje jeden z przelaźników na płycie TIPM. No ale klientom proponuję się automatycznie wymianę całego modułu za sporo $. Wystarczy jednak tylko wymienić sam przekaźnik i problem znika. To jest przekaźnik od pompy paliwa. Wadliwy przekaźnik powoduje rozładowanie akumulatora i inne potrafią również rozrabiać np. Alarm czy klason. Jutro biorę się za moduł i przekaźniki. Owoce pracy chętnie wrzucę na forum. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 20:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hulit79

Czytelnik



Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Czw 12 Paź 2017, 22:20
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Witam, wymiana przekaźników narazie pomogła. Od dwóch tygodni akumulator nie rozładowuje się, a sygnał klasonu nie uruchamia się. Wygląda na to, że przyczyną były dwa przekaźniki na płycie TIPM. Jeden od klasonu a drugi od pompy paliwowej. Dodatkowo zmodyfikowalem elementy które załączają klason po naciśnięciu kierownicy. Czyli cztery silikonowe "cycki" które przy skrajnych temperaturach robiły zwarcie na taśmie klaksonu. Zastąpiłem je innymi elementami i odsunąłem je odpowiednio od owej taśmy. Polecam szukanie odpowiedzi na podobne problemy na amerykańskim forum. Pozdrawiam. Temat zamknięty. Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
dodge-sobotka

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnyslask
Posiadane auto: dodge journey 2008 2.0crd
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 16 Lip 2019, 21:24
Temat postu:

rozladowujacy sie akumulator


Witam, jestem posiadaczem od niedawna dodga journeya 2008r 2.0crd. Przy zakupie dostalem informacje ze jest problem ze starym akumulatorem i trza by go wymienic. Tak tez uczynilem poniewaz na nastepny dzien auto nie odpalilo, Ale co lepsze po wymianie aku na nowy na kolejny dzien rowniez auto nie zapalilo z powodu braku pradu, wiec zaczalem poszukiwania co sie dzieje. Po wykonaniu paru pomiarow wyszlo mi ze cos kradnie prad i to solidnie bo az 3 ampery po wylaczeniu wszystkiego. Udalo mi sie zlokalizowac bezpiecznik M13 ktory jak wyciagne to pobor pradu spada do 0.04 ampera. Czy moglby ktos pomoc od czego jest ten bezpiecznik i za co on jest odpowiedzialny bo na skrzynce jest opisany po angielsku jakimis skrotami ktorych nie moge przetlumaczyc. Moze posiada ktos tlumaczenie i opis skrzynki bezpiecznkow po polsku? Przepraszam ze sie tak rozpisalem i pozdrawiam forumowiczow Very Happy
Powrót do góry
l.jacek

Czytelnik



Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Journey 2,0 CRD 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 29 Lip 2019, 14:14
Temat postu:

Instrukcja obsługi


Witam wszystkich. Piszę tu nie choć nie mam wiedzy jak ozwiązać wasze problemy. Zbyt krótko posiadam auto (Dodge Journey 2,0 CRD z 2010 roku) na szczęście które, nie sprawia większych kłopotów. Piszę w związku z prośbą o przesłanie mi linka do instrukcji obsługi w języku polskim. Jeśli ktoś ma taką instrukcję to proszę o pomoc. Mój adres: l.jacek@poczta.onet.pl
Powrót do góry
marian060482

Debiutant



Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czerwin
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 crd. 2010
Piwa: 0/3
Wysłany: Sro 14 Sie 2019, 08:01
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Problem był podobny z rozładowanym aku. Niby stary padł. Kupilem nowy Bosch parametry zalecane zrobione 60km 2 dni postoju i cisza. Nowy aku oddalem na reklamację bo po doladowaniu nie było 12v a stary po naladowaniu jak nówka. Poczyscilem masy i plusy gdzie tylko mozliwe i narazie odpukac dziala. No ale po drodze bylo sprawdzanie bezpiecznikow odpiecie komp i i i i skasował sie licznik i mam teraz tylko te km ktore wykrecilem od tygodnia.
Pytanie jak przywrocic czy jest taka mozliwosc stan licznika ktory był.

Pozdrawiam
Powrót do góry
energizerek

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓW Wielkopolski
Posiadane auto: Dodge Journey; CRD; 2.0; 2010 r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 15 Sty 2020, 00:54
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Witam,
Jestem posiadaczem Dodge Journey 2010 Model: R/T 2.0 CRD. Miałem podobny problem jak kolega dodge-sobotka. Aku padał po kilku godzinach. Pobór prądu spoczynkowego ok. 3...2,5A, po kilkunastu sekundach spadał do ok. 0,9...0,8A i po kolejnych kilkunastu sekundach na ok. 0,020A…0,015A ( 20mA…15mA ). Ostatnia wartość jest prawidłowa i tak powinno być, i tak jest bez bezpiecznika M13. Sekwencja z włożonym bezpiecznikiem powtarzała się cyklicznie, co „załatwiało” akumulator. Nie sprawdziłem, czy sekwencja powtarzała się z identycznym interwałem, ale wynosił około 1 do 2 minut.
Po wyjęciu bezpiecznika M13 było OK, poza tym, że nie działało oświetlenie kabiny i zegarów do momentu włączenia zapłonu. Nie działał również alarm.
Problemem okazał się zestaw zegarów/wskaźników ( u mnie nr części P56044838AF ). Uszkodzona była przetwornica napięcia 12V/110V. Przetwornica samoistnie się wzbudzała i żarła prąd. Po wymianie jest OK! Cena zegarów na Allegro od. 145 zł.
Pozdrawiam
Powrót do góry
rbk

Czytelnik



Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 08 Maj 2020, 09:39
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


A co jeśli znalazłem zegary używane i numer części różni się dosłownie jedną cyfrą? Dosłownie ostatnia cyfra przed końcowymi literkami jest inna (..........6AC a u mnie jest ..........3AC). Z identycznym numerem znalazłem tylko jakieś nowe za 500 zł. Czy ta różnica jednej cyferki ma znaczenie, czy jest to po prostu tylko jakiś kolejny nr seryjny a reszta jest ok i można przekładać?
Powrót do góry
energizerek

Czytelnik



Dołączył: 13 Wrz 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): OSTRÓW Wielkopolski
Posiadane auto: Dodge Journey; CRD; 2.0; 2010 r. Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 13 Maj 2020, 23:21
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie


Odnośnie nr części trudno mi odpowiedzieć jednoznacznie. Osobiście szukałbym o identycznym numerze.
Można dzwonić pod nr 691 760 240 - są tam fachowcy, którzy maja wiedzę co do zamienników. Kupując zegary, facet pod tym nr telefonu poinformował mnie, że nie wystawiają wszystkich typów na Allegro.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Journey »

Opinie o samochodach Dodge Journey - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne


DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System