Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lucek Dodge

Czytelnik



Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 4

Posiadane auto: Złom zwany Dodge Caliber 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Sob 30 Sie 2008, 11:50
Temat postu:

A miało być tak pieknie :-)


Chciałem kupić sobie auto, nowe - niedrogie. Miało być wygodne niezbyt małe, ale też nie wielkie jak autobus. Pewnego dnia idąc centrum handlowym zobaczyłem i pomyślałem to jest to! Śliczniutki! To był Dodge Caliber. I kupiłem. Wcześniej jeżdziłem Golfem V 1,6 FSI.

Nie powiem, Dodge jest wygodny. Ale nic więcej dobrego o tym aucie niestety nie mogę powiedzieć. Zatrzymać go jest równie trudno jak rozpędzić, na wybojach podskakuje jak pchełka a powyzej 130 km/h kierownica dostaje delirium. Cztery razy wyważałem koła.

Podsumowując - LIPA - pieniądze wyrzucone w błoto.
_________________
Lucek Dodge
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
mate

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT2.0 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 08 Lut 2011, 23:28
Temat postu:

Jest nieźle


Mnie, jak to tej pory, to auto nie rozczarowało. Kupiłem używane, ale od pierwszej właścicielki czyli z "dobrego domu". Auto wygląda jak by dopiero opuściło salon. Jest to wersja europejska. Przebieg 54 tysiące i nic się nie dzieje. Na autostradzie w Niemczech pojechałem przez parę minut 170 i nic się nie działo. Zwykle nie przekraczam 140 bo już mam swój wiek i lepiej nie kusić losu. Smile
Po kupnie zmieniłem olej w silniku i wymieniłem filtr powietrza. To na razie wszystkie czynności serwisowe. Olej zmieniałem w stacji innej niż serwis dodge'a ze względu na koszty. Filtr powietrza zmieniłem sam.

Pozdrawiam wszystkich szczęśliwych i mniej szczęśliwych właścicieli tego niezwykłego auta.
Powrót do góry
dariap74

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boleslawiec/Sheffield
Posiadane auto: Dodge Caliber CRD
Piwa: 5/0
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 15:03
Temat postu:

Re: Jest nieźle


Siema czesc !!! Nas tez nie rozczarowalo wszystko jest ok. Nic nie trzepie na autostradach o chamowaniu to jakas bzdura a na swiatlach jak zona startuje to nie ma sie czego wstydzic poprostu Lucek nie umie latac tym autkiem Smile Mam przejechame 76 tys mil wymiana paska wszystkie rolki napinacz + pompa wody bo tak serwis karze i nic poza tym Jest autko [cenzura] i wyglad
Powrót do góry
gadu-gadu
mate

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT2.0 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Czw 10 Lut 2011, 22:15
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


No proszę, to przebieg dwa razy większy niż mojego auta, co znaczy, że jeszcze kilka latek bezproblemowej jazdy mnie czeka. Ja to jestem w tym calibrze zakochany. Wprawdzie wcześniej miałam auto bardziej komfortowe (Laguna 1997) ale tu wysoko siedzę, łatwiej wsiąść i wysiąść no i mniej pali. Laguna była z automatem i paliła 13 i więcj litrów na 100 w mieście a caliber zawsze poniżej 12 a latem poniżej 11 z pracująca klimą.
Cieszę się, że pojawił się tu kolejny optymista i miłosnik nietuzinkowych samochodów.

Serdecznie pozdrawiam:)
Powrót do góry
dariap74

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boleslawiec/Sheffield
Posiadane auto: Dodge Caliber CRD
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 13:40
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


siema Mate teraz pomalu czas na zmiany zerknij na te lampki http://www.ilovebodykits.com/category/121/Dodge-_Caliber-_2006/Exterior_Lights_Head-Lights.html
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 13:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mate

Debiutant



Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Dodge Caliber SXT2.0 2006
Piwa: 1/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 14:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


Bo ja wiem...? Zwykle nigdy nie upiększałem swoich aut zadowalając się wykonaniem fabrycznym. Reflektory skłonny byłbym wymienić gdyby pokazały się ksenonowe bo ich ogromny walorem jest to, ze w nich nie przepalają się żarówki, ale z pewnością nie byłaby to prosta operacja typu włóż wtyczkę.

Już bardziej rajcuje mnie posiadanie radia z nawigacją, ale koszty przerażają a na rynku części używanych niczego takiego nie dostrzegłem.
http://www.mopar-accessories.com/en-US/82208653AL/partinfo.aspx?DivisionId=2&VehicleId=30&Year=2007&CategoryId=1001&GroupId=2013&SubGroupId=3288&pc=45580

Dwa i pół kawałka dolarów to cena zaporowa a przecież jeszcze trzeba by kupić nową konsolę środkową i program z mapami. Nie jestem pewien czy takie radyjko grałoby w Europie bo częstotliwości amerykańskie są ponoć trochę inne.
Może to forum wreszcie się ożywi i czasem uda się czegoś pożytecznego dowiedzieć. Np. jak często zmienia się olej a automatycznej skrzyni. Czy ktoś już zmieniał i ile płacił.

Pozdrawiam.Smile
Powrót do góry
dariap74

Debiutant



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Boleslawiec/Sheffield
Posiadane auto: Dodge Caliber CRD
Piwa: 5/0
Wysłany: Pią 11 Lut 2011, 22:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


ponoc zalezy od auta i skrzyni 70 tys km w nie których ale jakie to sa to nie wiem . Tak jak w manualu i automacie ponoc
Powrót do góry
gadu-gadu
Dynol

Auto Maniak



Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 771
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocek
Posiadane auto: Opel
Piwa: 4/0
Wysłany: Wto 31 Maj 2011, 08:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


he musisz się przyzwyczaić Smile golf do nie dodge więc bez przesadydo każdego auta trzeba się przyzwyczaić i umieć się nim doskonale poruszać po drogach :)jeśli szukasz innego auta, skieruję Cię na auto giełdę
Powrót do góry
fifinka

Czytelnik



Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 22 Lis 2011, 20:57
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


Niedawno kupiłam ten samochód (używany) i jestem z niego niezmiernie zadowolona.
Powrót do góry
krawatktm

Czytelnik



Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: dodge caliber 2.0 crd - 2007
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 02 Gru 2012, 23:09
Temat postu:

j.w.


Witam wszystkich, jestem również posiadaczem dodga caliber 2.0 crd model sx i jak na razie nie mam powodów aby narzekać, uważam że to był udany zakup
Powrót do góry
gadu-gadu
Simplusik

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2013
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: Dodge Caliber
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 19 Maj 2014, 23:52
Temat postu:

Dodge Caliber 2006.12.22


Jestem posiadaczem tego auta od roku wersja europejska pierwszy właściciel wymienił już turbosprężarkę oraz rozrząd ja w aucie wymieniłem chłodnice wody oraz udało mi się opanować wodę u pasażera z przodu lubię by z żonka na ulicy widoczny jak robie wypad poza Łódź ludzie myślą ze to prototyp. serwisuje w warsztatach tam gdzie serwisowałem Peugoty i Citroen Polecam
Powrót do góry
Farkas

Dyskutant



Dołączył: 01 Lip 2014
Posty: 71
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa / mazowieckie
Posiadane auto: dodge caliber 1,8 SE
Piwa: 0/5
Wysłany: Pią 12 Wrz 2014, 16:45
Temat postu:

Caliber jest super


Szkoda, że Lucek na początku takie pomyje wylewa. Macie rację. Jeździć chyba nie umie. Jak może podskakiwać 1700 kg na oponach 215?.
Caliber jest nieprawdopodobny, jest charyzmatycznie uroczy. To mój 9 samochód, a 6 marka. Miałem Golfa IV i Leona (czyli też golfa). Szybciej startowały, na zakrętach zwinniejsze, guziczki przejrzyste, na niemieckiej autostradzie udało się 199 km/h (wg GPS). Ale bez duszy, bez wyglądu. Teraz jest inna rozmowa. Zbieram kasiorkę na przyciemnienie szyb (600-1100 zł) i czarne alufelgi (1200-2000). Zepsuło sie tylko podświetlenie zegarów
Powrót do góry
slawcio2605

Czytelnik



Dołączył: 29 Maj 2017
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: caliber 2006 sxt 1.8
Piwa: 1/0
Wysłany: Wto 30 Maj 2017, 14:21
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


Witam wszystkich. też się podzielę swoimi spostrzeżeniami. Choć mam go od miesiąca i ma już 11 lat gdzie nim nie pojadę wszyscy mówią jaki ładny rudzielec. jest to auto które już po sylwetce się rozpoznaje a nie znaczku na masce. Czytałem różne rzeczy o tym samochodzie i z wieloma się już nie zgadzam np: słabe trzymanie fotela na zakrętach. Mój ma fotele profilowane i nie mam tego problemu. Słaby i nie precyzyjny układ kierowniczy, też tego nie potwierdzam itp. Jedyne co się zgadzam to brak mu momentu obrotowego (silnik 1.Cool ale to był mój przemyślany wybór (koszta eksploatacji) no jak mawia moja żona mi w aucie żadna wajcha ie przeszkadza (31lat jako kierowca). Za to przejechałem z za Kutna do łodzi, Warszawy i Lublina za 42 zł. Micha mi się tak chchała przy dystrybutorze że wyglądałem pewnie jak kretyn Very Happy . Dlatego warto szukać z dobrą instalacją gazową.
_________________
caliber 2006 sxt 1.8
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Anna563

Czytelnik



Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: brak
Piwa: 1/0
Wysłany: Pon 11 Wrz 2017, 10:21
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) A miało być tak pieknie :-)


ja nie żałuję. Jestem zadowolona. Mało tego, uwielbiam swój samochód Smile To był najlepszy zakup ever!
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jeromino

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 09:43
Temat postu:

Moje wrażenia - Dodge Caliber SXT 2008 - 85 tyś. mil.


Witajcie,
I ja się dołączę ze swoimi przemyśleniami.
Mój Caliberek jest już 10 letnim "staruszkiem" (wer. amerykańska), jednak bardzo jestem z niego zadowolony. Autko ma bardzo fajny silniczek - 1.8. Podoba mi się kultura pracy tej jednostki. Układ kierowniczy jest bardzo czuły, co po przesiadce z Zafiry było dla mnie szokiem Wink Obecnie prowadzi się paluszkiem !
Jedyny mankament jaki zauważyłem, z którym obecnie walczę (przed zimą), to korozja progów.
Masakra, jeśli chodzi o jakość blach w tym miejscu. ;/ Niestety, tutaj się USA nie popisali.
Jednak przejechałem już nim parę tysięcy km i oprócz wymiany płynów po zakupie i filtrów nie wołał o nic więcej.
Jako, że silnik jest na łańcuszku, przewiduję jeszcze pojeździć chwilkę zanim zacznie "wołać" o wymianę Wink
Podsumowując:
Autko naprawdę godne uwagi. Silnik praktycznie nie do zajechania. Łatwy dostęp do różnych elementów w komorze silnika. Świetny wygląd zewnętrzyny. Bardzo dobrze się prowadzi.
Naprawdę polecam !
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Oceń swoje auto


DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System