Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumlinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie

postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hulit79

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Dodge Journey CRD 2.0
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 10:59
Temat postu:

Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie

Hejo! Jestem już od trzech lat posiadaczem Journey'a 2.0 Crd z 2010 roku. Do tej pory spisywał się bez uwag i większych problemów, zasadniczo standard jak z każdym autem w ciągłej eksploatacji. Niestety "miodowy miesiąc" minął i zaczęły się problemy jak to z amerykańcem. Najpierw pojawił się problem włączającego się alarmu, zarówno w czasie jazdy jak i na postoju. W dzień czy w nocy wył jak pies do księżyca. No to wyłączyłem klakson, bo znajomy elektromechanik nie był w stanie tego ogarnąć. I tak jeżdżę bez klaksonu. Najgorsze jednak miało nadejść wkrótce. Otóż od dobrych kilku tygodni kompletnie rozładowuje się mi akumulator. Dodam, że był już wymieniany na nowy. Auto postoi przez noc i rano nie można go uruchomić. Elektromechanicy jak słyszą amerykańską markę to reagują w jednakowy sposób, niczym agenci od zatrudnienia : " oddzwonię do pana ". To też trochę słabo świadczy o poziomie wiedzy naszych kochanych panów specjalistów, nikogo oczywiście nie chcę urazić. Zatem jeżeli ktoś może zmierzył się s takim problemem to bardzo proszę o podpowiedź, wskazówkę czy też inną mądrość ludową. Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
koszalin11

Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen Jumpy Atlante 2,0 HDI
Piwa: 5/1
Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 20:14
Temat postu:

Re: ( Dodge Journey ) Kłopoty z elektryką - alarm i rozładowanie

A masz zamontowany hak holowniczy?
Powrót do góry
hulit79

Czytelnik

Wysłany: Sob 09 Wrz 2017, 22:06
Temat postu:

Tak, zamontowałem rok temu, abym mógł targać moją drugą miłość do slipu. Dzisiaj mam trochę więcej czasu, więc poszedłem drogą Scherlocka Holmesa i zacząłem grzebać w skrzynce sterowania bezpieczników i modółów. Odłączyłem bezpieczniki od haka oraz od IOD a także od alarmu. Po 5 godzinach akumulator jeszcze żywy, a normalnie już by zdechł. Zobaczymy, będę podłączał kolejne bezpieczniki. Mam nadzieję, że w tym szaleństwie jest metoda Very Happy. Może masz jakąś koncepcję Very Happy Very Happy Very Happy Pozdrawiam Przepraszam że tak się rozpisałem.
Powrót do góry
koszalin11

Dyskutant

Skąd jesteś (miejscowość / region): Koszalin
Posiadane auto: Citroen Jumpy Atlante 2,0 HDI
Piwa: 5/1
Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 17:03
Temat postu:

Pytałem się o hak bo na forum Freemonta było parę przypadków rozładowywania aku właśnie przez zaśniedziałe styki w istalacji haka przy kuli. Ludzie rozbierali gniazdo przyłączeniowe i porządnie czyścili i problemy z aku znikały.
Powrót do góry
hulit79

Czytelnik

Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 20:17
Temat postu:

Niestety to nie hak. Niestety, bo rozdrabniacz moduł TIPM, potocznie skrzynka bezpieczników. Nowy to trochę spory wydatek, coś mocno ponad 2 tysie plus serwis. Ale, ale... Pogrzebałem u braci Dodge'owców za oceanem i można temat obejść całkiem nieźle. Otóż w Stanach podobno wiadomo u dealerów marki Dodge, że problem powoduje jeden z przelaźników na płycie TIPM. No ale klientom proponuję się automatycznie wymianę całego modułu za sporo $. Wystarczy jednak tylko wymienić sam przekaźnik i problem znika. To jest przekaźnik od pompy paliwa. Wadliwy przekaźnik powoduje rozładowanie akumulatora i inne potrafią również rozrabiać np. Alarm czy klason. Jutro biorę się za moduł i przekaźniki. Owoce pracy chętnie wrzucę na forum. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama

Wysłany: Nie 10 Wrz 2017, 20:17
Temat postu:

reklama

Powrót do góry
hulit79

Czytelnik

Wysłany: Czw 12 Paź 2017, 22:20
Temat postu:

Witam, wymiana przekaźników narazie pomogła. Od dwóch tygodni akumulator nie rozładowuje się, a sygnał klasonu nie uruchamia się. Wygląda na to, że przyczyną były dwa przekaźniki na płycie TIPM. Jeden od klasonu a drugi od pompy paliwowej. Dodatkowo zmodyfikowalem elementy które załączają klason po naciśnięciu kierownicy. Czyli cztery silikonowe "cycki" które przy skrajnych temperaturach robiły zwarcie na taśmie klaksonu. Zastąpiłem je innymi elementami i odsunąłem je odpowiednio od owej taśmy. Polecam szukanie odpowiedzi na podobne problemy na amerykańskim forum. Pozdrawiam. Temat zamknięty. Very Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Journey ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Journey »

Opinie o samochodach Dodge Journey - testy użytkowników »

Skocz do: