Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Opony zimowe



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pumeks

Dyskutant



Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 SXT
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 30 Paź 2017, 22:12
Temat postu:

Opony zimowe


Szybkie pytanie do doświadczonych w jeździe Calibrem

Obecnie posiadam letnie opony 215/60/R17

Jaki rozmiar opon zimowych proponujecie (głównie jazda po mieście)?
Czy ewentualnie węższe 205/60/R17 bez problemu założę na obecne felgi?

Zastanawiam się nad taka opcją

https://www.oponeo.pl/dane-opony/michelin-crossclimate--215-60-r17-100-v-xl#145276893
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pon 30 Paź 2017, 23:33
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


O, tez mam te opony upatrzone od dawna. Przy okazji chce zmniejszyc felgi 18 na 17 (215/60R17) lub nawet 16 (215/65R16) zeby zyskac troche amortyzacji na oponie.


Wezsze/szersze w granicach 1-2 cm zalozysz przy tak wysokim profilu bez problemu, tylko powiniennes tak dobrac profil zeby srednica Ci sie nie zmienila zbytnio, bo bedziesz mial przeklamania predkosciomierza.
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 08:26
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


Generalnie na zime lepsze są opony węższe niż szersze. Ja trzymam sie zaleceń producenta i nie chce kombinować. Dodge zaleca 17, 18 albo 19 cali o odpowiednich rozmiarach.
Zimowe kupiłem Kormorany 17'' jakiś nowy model (w nazwie jest '''SUV''), który wszedł od tego roku (wiem, wiem...tanizna) bo w drugim aucie jestem bardzo zadowolony z opon tego producenta.
Pozdr,
Powrót do góry
pumeks

Dyskutant



Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 69
Skąd jesteś (miejscowość / region): kujawsko-pomorskie
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 SXT
Piwa: 2/1
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 15:07
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


Ja mam tylko dylemat czy mając letnie 215/60/R17 wybrać opony o takiej samej szerokości czyli 215, czy wybrać węższe o szerokości 205?

I czy te węższe można założyć na aktualne felgi, na których są założone opony o szerokości 215?
Powrót do góry
basiorex

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD, rok 2008, wersja europejska
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 19:59
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


Podłączę się pod dyskusję i zapytam o Wasze zdanie na temat opon bieżnikowanych. Czytam od kilku dni na necie różne opinie i jak zwykle (zresztą na każdy temat) są one tak rozbieżne i zróżnicowane, że już kompletnie nic nie wiem Crying or Very sad Ciekaw jestem Waszego zdania Very Happy
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 19:59
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TobiWUJO

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 150
Skąd jesteś (miejscowość / region): SY
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD SXT \'08
Piwa: 7/4
Wysłany: Wto 31 Paź 2017, 23:30
Temat postu:

Re: Opony zimowe


Ja mam pirelki 205/65/R16 na feldze 16 i koła wygladają jak 18. Felga 16 wchodzi na styk na tarcze hamulcowe.
_________________
Caliber CRD 206KM / 406NM + GARRETT GTB 2260 VK
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Sro 01 Lis 2017, 21:08
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


basiorex napisał:
Podłączę się pod dyskusję i zapytam o Wasze zdanie na temat opon bieżnikowanych. Czytam od kilku dni na necie różne opinie i jak zwykle (zresztą na każdy temat) są one tak rozbieżne i zróżnicowane, że już kompletnie nic nie wiem Crying or Very sad Ciekaw jestem Waszego zdania Very Happy


Jest tak dlatego, że zależy na co trafisz, jedne są lepsze inne gorsze. Bieżnikowane są przede wszystkim głośne co w naszych autach ma ogromne znaczenie (u mnie np zimówki Fulda 17'', ktore kupiłem razem z Calibrem, są głośniejsze od silnika). Bieżnikowane też nie mają podawanych żadnych parametrów. Historie z odpadającym bieżnikiem można miedzy bajki włożyć na dzień dzisiejszy (to jedyny ''plus'' względem tego co kiedyś było). O bieżnikowanej oponie nie wiesz tak naprawde nic. Na przykład kupisz identyczne opony jak Twój znajomy i u niego bedzie OK a u Ciebie ,np nie bedziesz mogł ich wyważyć. Nie wiadomo w jakim stanie jest to na czym nalewają nową gume. Generalnie z bieżnikowanym to jest loteria. Ja jestem na NIE - nie kupiłbym takiej opony. To już lepiej kupić kilkuletnie używki (max 5lat bo potem guma traci wlaściwiści) jeśli naprawde jest problem z budżetem na ten cel, choć wychodze z założenia, że na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.
Pozdr,
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
basiorex

Debiutant



Dołączył: 27 Gru 2016
Posty: 13
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Sącz
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.0 CRD, rok 2008, wersja europejska
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 11 Lis 2017, 19:26
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


Więc jednak kupiem bieżnikowane Razz Wyglądają extra, bieżnik średnio ma 9mm, zobaczymy jak będą się sprawowoały na śniegu, lodzie i wodzie Confused









Wiem, że sprawdzian będzie za kilka tygodni i za kilka lat Wink

p.s. opony już są założone, jak na razie od jakichś 10 dni jestem z nich bardzo zadowolony, nie ma jakichś większych szumów itp., jednym słowem nie mogę powiedzieć że są głośne, wręcz przeciwnie, w trakcie jazdy słychać jedynie pomruk silnika Very Happy
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Nie 12 Lis 2017, 21:17
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


przed zakupem opon proponuje każdemu z Was obejrzenie sobie tego:
https://www.youtube.com/watch?v=S_KZWglOrD0&t=102s
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Nie 12 Lis 2017, 21:19
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


basiorex napisał:
...nie ma jakichś większych szumów itp., jednym słowem nie mogę powiedzieć że są głośne, wręcz przeciwnie, w trakcie jazdy słychać jedynie pomruk silnika Very Happy

...bo masz diesla Wink
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 12:07
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


Temat może troche ''nie na czasie'' bo każdy z Was już raczej jeździ na zimówkach, ale chciałbym z Wami podzielić sie moimi wrażeniami z użytkowania nowych opon; może komuś sie przyda.

Jeszcze w lato kupiłem opony zimowe (zawsze to pare groszy w kieszeni) 215/60R17 KORMORAN SUV SNOW. Jest to nowy model z 2017 dlatego opinii w necie zero ale po wcześniejszych pozytywnych doświadczeniach z Kormoranami w innym aucie zaryzykowałem i tym razem a miałem zamiar kupić opony z tzw wyższej półki - i nie ma co kryć: cena tych Kormoranów też mnie skusiła.
Przejechałem na nich dopiero jakieś 2,5 tys km i jak na razie spisują sie rewelacyjnie, jeszcze lepiej od starszego modelu, które mam w innym aucie - a tamte np bardzo dobrze wgryzają sie w śnieg. I co moge o nich napisać? SUV SNOW trzymają sie drogi bardzo dobrze w każdych złych warunkach jakie mieliśmy do tej pory w tym sezonie zimowym i co mnie zaskoczyło są bardzo ciche (ten starszy model, który mam w Megance jednak troche słychać ale nie tak bardzo jak zimowe Fuldy na których kupilem auto) - jeździłem już na nie jednych letnich (oczywiście w lato) głośniejszych od tych zimówek Kormorana. Różnic w spalaniu nie zauważyłem. Akuaplanigu jeszcze nie doświadczyłem na tych oponach. Mój styl jazdy określiłbym jako umiarkowany, tzn nie jeżdze jak emeryt ale też nie szaleje na drodze. Co prawda takiej prawdziwej zimy jeszcze nie mieliśmy, prawdziwego śniegu jeszcze nie było ale jak do tej pory jestem bardzo pozytywnie zaskoczony na plus. Moim zdaniem nie ma sensu kupowanie droższych opon. Na przykład w służbowych autach, którymi jeżdżę, montują najczęściej Micheliny i różnicy nie odczuwam żadnej.
Zdecydowanie moge polecić Kormorany SUV SNOW. Puki co wszystko jest OK, zobaczymy jak z trwałością ale Kormoran daje 10 lat gwarancji lub do zużycia 1,6mm bieżnika więc myśle, że bedzie OK ale czas pokaże.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 13:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


DZ1 napisał:
10 lat gwarancji lub do zużycia 1,6mm bieżnika


10 lat lub trzy starty spod swiatel? bez sensu ;)
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 13:08
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Opony zimowe


oj tam, oj tam bbkr, czepiasz sie Smile źle to ująłem - 1,6mm to ma zostać na oponie
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie

DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System