Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariiooo

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: Dodge caliber 2.0, 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 23:07
Temat postu:

Gasnący dodge przy ruszaniu.


Witam

Mam poważny problem ciągnący się już od około 1,5 roku z moim dodge caliber.

Na początek jego specyfikacja:

Dodge Caliber 2.0 KAT (benzyna + gaz)
Moc silnika 115 kv
Automat.
Rok 2007r sprowadzany z USA pierwszy właściciel w kraju w stanach kupiony 2008r aktualny przebieg około 115tyś km.

Opis problemu:
Z odpaleniem auta nie ma problemu. Problem zaczyna się gdy hamuje się i samochód ma niskie obroty wtedy gaśnie. Gdy chce go odpalić od razu zaraz po zgaśnięciu jest problem ponieważ nie można tego zrobić ale gdy odczekam kilka sekund około 5-10 sekund odpala od strzału, następnie po odpaleniu wpinam bieg (D) normalnie można nim odjechać lecz na niskich obrotach czuć szarpanie, nierówną pracę silnika, przy jeździe od 30km/h tak do około 80km/h również szarpie. Gdy jedzie się od 100/h w górę silnik ładnie pracuję przyśpiesza jest wszystko ok. I tak w kółko czy to się jedzie na gazie czy na benzynie.

Co było wymieniane:
-EGR
-przepustnica
-Głowica plantowana
-Cewki zapłonowe firmy NGK
-pompa oleju wymieniona
-przepływomierz
-Zrobiona nawet płukanka silnika która miała na celu wywalenie całego nagaru zgromadzonego w silniku

Mechanicy rozkładają ręce niewiedzą co się dzieje i od czego, elektrycy sprawdzali wszystkie czujniki i nadal nic nie wiadomo. Może jest ktoś z was kto miał taki problem bądź wie co się dzieje niech da znać cokolwiek bo ja już straciłem nadzieje.

Pozdrawiam
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Sro 27 Gru 2017, 22:10
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Z drobnych bzdetow ciezkich do wykrycia - sprawdz odme olejowa. Taki zaworek, co wyrownuje cisnienie w komorze walu korbowego. Niesprawna odma wlasnie moze powodowac takie objawy, bo tlok musi pokonac cisnienie nagromadzone z przedmuchow i na niskich obrotach zaczyna sie dlawic.


Z rozrzadem masz wszystko OK? Nie pinguje Ci silnik i nie pokazuje bledow "misfire" na jakims cylindrze?

Jakie paliwo zalewasz?
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 12:42
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


mariiooo, jesli masz możliwość to spróbuj podmienić sterownik silnika czyli ECU, może w tym jest problem? Jeśli ECU jest uszkodzony to nie koniecznie będzie zgłaszał jakiekolwiek błędy przez OBD.
Pozdr
Powrót do góry
piotr-ga

Debiutant



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: dodg caliber 2,0 156km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 22:32
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


kolega bbkr ma racje wymień zawór Mopar PCV Zawór 05047002AA

https://sklepjeep.redcart.pl/p/14613/2453538/zawor-pcv-mopar-dodge-caliber-2010-gora-silnika-silniki-1-8-2-0-2-4-czesci-silnika-caliber-dodge.html

a odnośnie ten silnik niema
-EGR
-przepływomierz
Powrót do góry
skype status
dioniz

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): CBR
Posiadane auto: Caliber
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 23:00
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


EGRa niema ale przepływomierz ma....

poszukam w garażu może znajdą ten zaworek zdemontowany z mojego dodga, wtedy będę mógł wysłać na próbę...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 23:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Roberto80

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk maz
Posiadane auto: Dodge caliber
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lis 2020, 05:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Podłączam się ,wiadomo co z tą usterką,mam podobnie
Powrót do góry
switas

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Caliber
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Lip 2021, 13:02
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Już 2 razy auto zgasło na światłach przy ruszaniu (obroty spadały, aż zgasł), wiec zacząłem szukać i trafiłem na temat tutaj. Zamówiłem zawór w ciemno z linka i dziś poszedłem go wymienić. I dobrze, bo zawór zamontowany w aucie miał już popękany gwint i ledwie się trzymał, a dmuchać przez niego mogę w obie strony, dopiero mocniejsze dmuchniecie powoduje zamkniecie zastawki w jedna stronę.
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Wto 27 Lip 2021, 03:48
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


switas napisał:
I dobrze, bo zawór zamontowany w aucie miał już popękany gwint i ledwie się trzymał, a dmuchać przez niego mogę w obie strony, dopiero mocniejsze dmuchniecie powoduje zamkniecie zastawki w jedna stronę.


Wymiana pomogla?

Jak zawor byl doprowadzony do takiego stanu to obstawiam ze plastikowo-gumowe elementy systemu podcisnienia tez warto sprawdzic. Newralgiczny przewod podcisnienia idzie kolo akumulatora i lubi sie przetrzec w tym miejscu. A kolektor dolotowy mozesz sprawdzic chalupniczo we wlasnym zakresie sprayem do hamulcow - na swiezym powietrzu odpalasz silnik na luzie i psikasz na rozne laczenia. Jezeli masz jakis vacuum-leak to uslyszysz od razu wzrost obrotow. Na probe psiknij do filtra powietrza zeby zalapac o jaki efekt mi chodzi. Tylko nie przesadz z iloscia bo to latwopalne i nie wdychaj bo zawiera zwiazki chloru. Jak nie masz wprawy to lepiej daj do warsztatu na sprawdzenie.
Powrót do góry
switas

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Caliber
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2021, 19:53
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Po urlopie i przejechaniu 800km nadal problem. P0302 wyskakuje na zimnym silniku, potem sie uspokaja. Ale utrata mocy jest widoczna, czasem cos tam zatrzesie... Nowa cewka na drugim cylindrze, zamienione swiece 2 z 4rta i sprawdzona kompresja. Jest OK. Jak znajde troche wiecej czasu (tj mniej pracy) to sprawdze przewody i kolektor. Auto wwarsztacie na wymienie tarcz przednich i klockow, jak beda mieli czas, to moze cos sprawdza, jesli nie przy odbiorze sie zobaczy. Dzieki wielkie za rady, dam znac co i jak.
Powrót do góry
daacel

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: DODGE CALIBER 1,8 SE 2007 SALON PL
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2021, 22:11
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Witam , ja jeszcze sprawdziłbym czujnik obrotów wału korbowego . U mnie padł po 78000 . Robił różne jaja z obrotami i gaśnięciem przy dodawaniu gazu , błędy na cylindrach pokazywało kilka razy . Podobno to coś trzeba wymieniać co 60-80 tys. bo się topi albo przecieka . Kupiłem oryginał Mopara za chyba 130 zł i jest ok. już od dwóch lat . Wymiana trywialna jeśli masz kanał , a wymienić warto , żeby nie rozsypał się gdzieś w trasie . Wskazówka do wymiany - nie trzeba odkręcać aluminiowej osłony od silnika ( bo ręka się nie mieści ) - wystarczy jej dolną śrubę i odgiąć ją na prawo na chama - potem bez problemu się prostuje .
Błędy , które wyskakiwały - najczęściej wszystkie o cylindrach , a dwa razy tylko PO300 , tak , że mam nowe świece i cewki też Wink . Dobrze , że nie kupiłem komputera .....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System