Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mariiooo

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrołęka
Posiadane auto: Dodge caliber 2.0, 2007r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 20 Gru 2017, 23:07
Temat postu:

Gasnący dodge przy ruszaniu.


Witam

Mam poważny problem ciągnący się już od około 1,5 roku z moim dodge caliber.

Na początek jego specyfikacja:

Dodge Caliber 2.0 KAT (benzyna + gaz)
Moc silnika 115 kv
Automat.
Rok 2007r sprowadzany z USA pierwszy właściciel w kraju w stanach kupiony 2008r aktualny przebieg około 115tyś km.

Opis problemu:
Z odpaleniem auta nie ma problemu. Problem zaczyna się gdy hamuje się i samochód ma niskie obroty wtedy gaśnie. Gdy chce go odpalić od razu zaraz po zgaśnięciu jest problem ponieważ nie można tego zrobić ale gdy odczekam kilka sekund około 5-10 sekund odpala od strzału, następnie po odpaleniu wpinam bieg (D) normalnie można nim odjechać lecz na niskich obrotach czuć szarpanie, nierówną pracę silnika, przy jeździe od 30km/h tak do około 80km/h również szarpie. Gdy jedzie się od 100/h w górę silnik ładnie pracuję przyśpiesza jest wszystko ok. I tak w kółko czy to się jedzie na gazie czy na benzynie.

Co było wymieniane:
-EGR
-przepustnica
-Głowica plantowana
-Cewki zapłonowe firmy NGK
-pompa oleju wymieniona
-przepływomierz
-Zrobiona nawet płukanka silnika która miała na celu wywalenie całego nagaru zgromadzonego w silniku

Mechanicy rozkładają ręce niewiedzą co się dzieje i od czego, elektrycy sprawdzali wszystkie czujniki i nadal nic nie wiadomo. Może jest ktoś z was kto miał taki problem bądź wie co się dzieje niech da znać cokolwiek bo ja już straciłem nadzieje.

Pozdrawiam
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Sro 27 Gru 2017, 22:10
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Z drobnych bzdetow ciezkich do wykrycia - sprawdz odme olejowa. Taki zaworek, co wyrownuje cisnienie w komorze walu korbowego. Niesprawna odma wlasnie moze powodowac takie objawy, bo tlok musi pokonac cisnienie nagromadzone z przedmuchow i na niskich obrotach zaczyna sie dlawic.


Z rozrzadem masz wszystko OK? Nie pinguje Ci silnik i nie pokazuje bledow "misfire" na jakims cylindrze?

Jakie paliwo zalewasz?
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 12:42
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


mariiooo, jesli masz możliwość to spróbuj podmienić sterownik silnika czyli ECU, może w tym jest problem? Jeśli ECU jest uszkodzony to nie koniecznie będzie zgłaszał jakiekolwiek błędy przez OBD.
Pozdr
Powrót do góry
piotr-ga

Debiutant



Dołączył: 17 Gru 2007
Posty: 21
Skąd jesteś (miejscowość / region): lubuskie
Posiadane auto: dodg caliber 2,0 156km
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 22:32
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


kolega bbkr ma racje wymień zawór Mopar PCV Zawór 05047002AA

https://sklepjeep.redcart.pl/p/14613/2453538/zawor-pcv-mopar-dodge-caliber-2010-gora-silnika-silniki-1-8-2-0-2-4-czesci-silnika-caliber-dodge.html

a odnośnie ten silnik niema
-EGR
-przepływomierz
Powrót do góry
skype status
dioniz

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): CBR
Posiadane auto: Caliber
Piwa: 7/1
Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 23:00
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


EGRa niema ale przepływomierz ma....

poszukam w garażu może znajdą ten zaworek zdemontowany z mojego dodga, wtedy będę mógł wysłać na próbę...

Pozdrawiam
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 05 Sty 2018, 23:00
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Roberto80

Czytelnik



Dołączył: 26 Lis 2020
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mińsk maz
Posiadane auto: Dodge caliber
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 27 Lis 2020, 05:03
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Podłączam się ,wiadomo co z tą usterką,mam podobnie
Powrót do góry
switas

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Caliber
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 22 Lip 2021, 13:02
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Już 2 razy auto zgasło na światłach przy ruszaniu (obroty spadały, aż zgasł), wiec zacząłem szukać i trafiłem na temat tutaj. Zamówiłem zawór w ciemno z linka i dziś poszedłem go wymienić. I dobrze, bo zawór zamontowany w aucie miał już popękany gwint i ledwie się trzymał, a dmuchać przez niego mogę w obie strony, dopiero mocniejsze dmuchniecie powoduje zamkniecie zastawki w jedna stronę.
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Wto 27 Lip 2021, 03:48
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


switas napisał:
I dobrze, bo zawór zamontowany w aucie miał już popękany gwint i ledwie się trzymał, a dmuchać przez niego mogę w obie strony, dopiero mocniejsze dmuchniecie powoduje zamkniecie zastawki w jedna stronę.


Wymiana pomogla?

Jak zawor byl doprowadzony do takiego stanu to obstawiam ze plastikowo-gumowe elementy systemu podcisnienia tez warto sprawdzic. Newralgiczny przewod podcisnienia idzie kolo akumulatora i lubi sie przetrzec w tym miejscu. A kolektor dolotowy mozesz sprawdzic chalupniczo we wlasnym zakresie sprayem do hamulcow - na swiezym powietrzu odpalasz silnik na luzie i psikasz na rozne laczenia. Jezeli masz jakis vacuum-leak to uslyszysz od razu wzrost obrotow. Na probe psiknij do filtra powietrza zeby zalapac o jaki efekt mi chodzi. Tylko nie przesadz z iloscia bo to latwopalne i nie wdychaj bo zawiera zwiazki chloru. Jak nie masz wprawy to lepiej daj do warsztatu na sprawdzenie.
Powrót do góry
switas

Debiutant



Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Caliber
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2021, 19:53
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Po urlopie i przejechaniu 800km nadal problem. P0302 wyskakuje na zimnym silniku, potem sie uspokaja. Ale utrata mocy jest widoczna, czasem cos tam zatrzesie... Nowa cewka na drugim cylindrze, zamienione swiece 2 z 4rta i sprawdzona kompresja. Jest OK. Jak znajde troche wiecej czasu (tj mniej pracy) to sprawdze przewody i kolektor. Auto wwarsztacie na wymienie tarcz przednich i klockow, jak beda mieli czas, to moze cos sprawdza, jesli nie przy odbiorze sie zobaczy. Dzieki wielkie za rady, dam znac co i jak.
Powrót do góry
daacel

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): LUBLIN
Posiadane auto: DODGE CALIBER 1,8 SE 2007 SALON PL
Piwa: 4/1
Wysłany: Sro 04 Sie 2021, 22:11
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Gasnący dodge przy ruszaniu.


Witam , ja jeszcze sprawdziłbym czujnik obrotów wału korbowego . U mnie padł po 78000 . Robił różne jaja z obrotami i gaśnięciem przy dodawaniu gazu , błędy na cylindrach pokazywało kilka razy . Podobno to coś trzeba wymieniać co 60-80 tys. bo się topi albo przecieka . Kupiłem oryginał Mopara za chyba 130 zł i jest ok. już od dwóch lat . Wymiana trywialna jeśli masz kanał , a wymienić warto , żeby nie rozsypał się gdzieś w trasie . Wskazówka do wymiany - nie trzeba odkręcać aluminiowej osłony od silnika ( bo ręka się nie mieści ) - wystarczy jej dolną śrubę i odgiąć ją na prawo na chama - potem bez problemu się prostuje .
Błędy , które wyskakiwały - najczęściej wszystkie o cylindrach , a dwa razy tylko PO300 , tak , że mam nowe świece i cewki też Wink . Dobrze , że nie kupiłem komputera .....
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System