Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge ) Dyskusje ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kajojo

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Caliber 2007 1.8
Piwa: 2/1
Wysłany: Nie 25 Lut 2018, 10:18
Temat postu:

Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


Hej! Jak w temacie- pół roku temu nabyłem moje cudo, Calibra 1.8 z 2007 roku. Auto z polskiego salonu, od drugiego właściciela, co było ważne dla mnie- od osób prywatnych. Samochód do 156 000 serwisowany w ASO. Na liczniku dobijam do 212 000 km, w sumie w pół roku zrobiliśmy z Calibrem wspólnie 14 000 km. Przez ten czas wymieniłem olej w skrzyni biegów na wskazanego Mopara- wiem, że poprzedni właściciel tego nie zrobił. Wymieniłem wahacze na tyle, sworznie z przodu. Zrobiłem serwis klimatyzacji + filtr kabinowy, serwis olejowy z filtrem. Wymieniłem pasek alternatora plus wszystkie rolki, jako że hałasował Very Happy. Do tego tarcze z klockami. Standardem chyba jest problem jaki mam z oświetleniem tablicy przyrządów, ponieważ nie działa, a to, z tego co czytałem, znana wada. Natomiast... Bardzo zastanawia mnie co jeszcze przy tym przebiegu wymaga opieki. Cały czas myślę o łańcuchu rozrządu. Wiem, że nie był nigdy wymieniany. Kiedy należy to zrobić? Mechanik u którego działałem z paskiem alternatora powiedział, że możemy na spokojnie przy 230 000km zrobić łańcuch rozrządu, bo zaleca się do 250kk przebiegu wymianę. Czy to prawda? Smile) Ponad to- Martwi mnie stan powłoki lakierniczej autka. Progi zachodzą rdzą, nie miałem czasu zrobić ich porządnie jesienią. Auto stało całe swoje życie na przyblokowym parkingu, i jedna strona dużo gorzej się zachowała (Zakładam że od tej strony między innymi sypali zimą sól Very Happy). Jak pod względem korozji trzymają się Wasze bestie? Zależy mi na porządnej obsłudze mojego, ponieważ jeździmy codziennie w trasy. Średnio od 100 km każdego dnia, czasem więcej. Musi być zdrowy i w sile wieku Very Happy Dziękuję z góry za wszystkie Wasze porady.
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pon 26 Lut 2018, 11:31
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


Pod wzgledem korozji zauwazylem, ze wersje UE maja duzo gorszy lakier niz US. U mnie nawet kropki rdzy nie ma na lakierze, a samochod cala zime na zewnatrz w czynnym uzyciu i pochodzi z zimowego stanu USA gdzie tez swoje po soli wyjezdzil. Lakier dostaje 4x w roku wosk i to wszystko. Za to mam mocno skorodowane belki zawieszenia, w tym roku czeka mnie wymiana.

Co wymienic przy 220K oprocz tego co wypisales? Na pewno plyn chlodniczy z porzadnym przeplukaniem ukladu. Regeneracja zaciskow hamulcow tez by byla wskazana. A przy okazji rozrzadu juz warto pomyslec o wiekszym remocie - pierscienie tlokowe, panewki, szlif gniazd zaworowych, itp. Sam juz musisz zdecydowac czy pakujesz sie w takie koszty czy zmieniasz sam rozrzad i probujesz docisnac do 400K bez wyjmowania silnika.
Powrót do góry
Kajojo

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Caliber 2007 1.8
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 26 Lut 2018, 13:48
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


Nieźle. Staram się utrzymać koszty na niskim poziomie w tym roku, ponieważ prawdopodobnie o moje progi na wakacje trzeba będzie zadbać GRUNTOWNIE po tej zimie. Very Happy Masakra, zabezpieczałem po zakupie całe podwozie, a tutaj już wychodzi rdza w przemożnej jakości. Do tego przed przeglądem muszę wymienić reflektor bo poprzedni właściciel po stłuczce zdecydował się zamiast europejskiego wstawić amerykański. Sad No i rozrząd. Jakie koszty mogą być tej reszty którą polecasz zrobić? Płyn chłodniczy wpisuję na listę Smile Ale pierścienie tłokowe, panewki, szlify gniazd zaworowych brzmią już jak druga cała wartość tego, co pierwotnie planowałem zrobić. Auta na pewno prędko nie oddam, chcę nim przejeździć jeszcze co najmniej 4 lata. Przy mojej jeździe wychodzi około 25 000 kilometrów rocznie. Czyli dobiję pewnie pod 300k przebiegu jak będę ewentualnie rozglądał się za zastępcą. A może rozłożyć na raty ten duży remont? Co jest ważniejsze a co może trochę poczekać?
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pon 26 Lut 2018, 14:14
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


Osobiscie bym zrobil test kompresji. Jak wszystkie gary trzymaja parametry to wymienil sam rozrzad. Jak kompresja spadla rownomiernie na kazdym cylindrze ale bez dramatow to wymienil sam rozrzad ale jednoczesnie zmienil olej na gestszy. Jak jakis cylinder ma problemy z kompresja lub rod-knocka - remont silnika razem z rozrzadem.

Co do lamp - ja jezdze na amerykanskich z dolozonymi postojowymi. Raczej nie ma problemow na przegladach. Dosc liberalnie do tego diagnosci podchodza o ile swiatla dzialaja. Choc w Twoim wypadku calkowity brak postojowego raczej bedzie problemem.
Powrót do góry
Kajojo

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2018
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Dodge Caliber 2007 1.8
Piwa: 2/1
Wysłany: Pon 26 Lut 2018, 14:35
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


A jak te światła masz dołożone? Może się zainspiruję. Jakieś zestawy są czy trzeba kombinować?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 26 Lut 2018, 14:35
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pon 26 Lut 2018, 17:53
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


W kloszu od dolu nawiercone dziury i wklejone oprawki ze zwyklymi malymi zaroweczkami.

Ale jest tez inna opcja zeby zrobic to bez naruszania lampy. Sa zarowki bialo pomaranczowe, takie jak tu:
http://allegro.pl/zarowki-3157-led-bialo-pomaranczowa-amerykanskie-i7069772703.html?reco_id=0fb1f0af-1b0b-11e8-b7a6-246e9677f9f8&bi_c=Product&bi_m=reco&bi_s=archiwum_allegro (nie reklamuje tej konkretnej marki, tylko podaje jako przyklad). I wtedy pozycyjne masz w kierunkowskazie.
Powrót do góry
jeromino

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Nie 27 Maj 2018, 18:15
Temat postu:

Ws. żarówek pozycyjnych.


Czy te ledy wystarczy wstawić do amerykańskich wersji i bez przeobki instalacji będzie to działać?
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pon 28 Maj 2018, 20:30
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


Nie wystarczy - w amerykancach w ogole nie ma wiazki kabli do przednich postojowych.
Powrót do góry
jeromino

Dyskutant



Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 82
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnice
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 SXT 2008 r.
Piwa: 1/1
Wysłany: Pon 28 Maj 2018, 21:12
Temat postu:

Postojowe


Ok, ale mam rozumieć,że przełącznik świateł postojowych w manetce jest nie podłączony nigdzie?
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Pon 28 Maj 2018, 21:33
Temat postu:

Re: ( Dodge ) Kilka myśli w pół roku po zakupie Caliberka


Przelacznik powinien byc podpiety lamp tylnych - postojowe sa obslugiwane przez te same zarowki co stop.

Na mojej stronie https://bbkr.org/dodge/doc/ masz Service manual w ktorym sa wszystkie schematy elektryczne. Jak sie na elektryce co nieco znasz to wykombinujesz sobie gdzie podpiac nowe wiazki.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge ) Dyskusje ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge ) Dyskusje ogólne


DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System