Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 1.8 Ben+G Wibracje deski rozdzielczej rezonans



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dodge42

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 26 Lut 2018, 20:10
Temat postu:

Dodge Caliber 1.8 Ben+G Wibracje deski rozdzielczej rezonans


Witam serdecznie wszystkich posiadaczy Caliber-ka.Ostatnio zauważyłem problem przy prędkości 80-90km/h po jakiś 5-10 minutach jazdy straszny przydzwięk,wibracje deski rozdzielczej,rezonans deski rozdzielczej,buczenie.Jak zwał tak zwał,można różne nazwy nadawać temu dziwnemu zjawisku,,jest to podobne buczenie podczas najechania na "margines''linię pobocza wystepującą na autostradach bądź Drogach expresowych(takie porównanie żeby zobrazować temat Wam)..Pojawiło się to niedawno podczas normalnej exploatacji auta,auto jest sprawne po przeglądzie,,,nie ma luzów w zawieszeniu,,,itp itd..Auto posiada instalacje gazową BRC.Otóż dziwne wibracje,buczenie występuje przy prędkości 80-90km/h,i przy wychamowaniu do 60km/h wibracja buczenie ustaje.Przy wrzuceniu na luz jest to samo,zaczynam spowalniać auto hamulcem wibracje milkną,,ciekawostka tez taka gdy rozpędzę auto do zadanej prędkości by słyszeć to''Coś" i wyrzucam na luz i wyłącze silnik auto też wibruje buczy,,spowalniam hamulcemdo ok 60km/h i wszystko wraca do normalności....Wszystko jakby skupia się w okolicy kolumny kierowniczej przy zegarach,takie moje odczucia,,.ponadto auto nie szarpie,nie ma problemu z przyspieszeniem,odapala normalnie nic dziwnego się nie dzieje poza tym dziwactwem.Sprawdzałem pod spodem auta osłony, wieszaki tłumika,cos co może jakiś dziwny opływ aerodynamiczny wytworzyć i nic. Shocked Na forum znalazłem prawie podobny temat ale temat dotyczył Caliber-ka z silnikiem Diesla a tutaj mówimy o silniku benzynowym zasilanym LPG z inst BRC.
Powrót do góry
dioniz

Debiutant



Dołączył: 25 Lut 2014
Posty: 42
Skąd jesteś (miejscowość / region): CBR
Posiadane auto: Caliber
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 27 Lut 2018, 11:00
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 1.8 Ben+G Wibracje deski rozdzielczej rezonans


ja bym sprawdził opony...

na szybko możesz przełożyć tył do przodu
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Dodge42

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 27 Lut 2018, 16:23
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 1.8 Ben+G Wibracje deski rozdzielczej rezonans


I też brałem taką możliwość pod uwagę,,,,ale wykluczyłem ją bo opony nówki sztuki Continetalki z Oponeo w 2017 styczniu pojeżdziły jakies 600 km,,,,,śnieg stopniał,,,wrzuciłem letnie i w 2017 listopadzie założyłem właśnie te opony zimowe,,,czy coś mogło się z nimi stać po przejechaniu tych 2tys czy 2,5tys km?wiem że zdarzają się przypadki że fabryczne opony są z wadami ukrytymi lub ,,,itp itd,,,,jutro jade sprawdzić ciśnienie bo od stycznia tego roku nie sprawdzałem,,,,dzięki wielkie kolego za podpowiedź Very Happy
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Czw 01 Mar 2018, 15:00
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 1.8 Ben+G Wibracje deski rozdzielczej rezonans


Tez bym podejrzewal opony.

Nastepne do sprawdzenia:

* Lozyska kol - czy podczas jazdy grzeja Ci sie piasty?
U mnie przy 150K km zmienialem lozyska przednie bo okazalo sie, ze juz pracowaly na sucho.
Najlepiej podnies przod i pokrec kolami. Powinno byc bez szmerow (nie wliczajac tych od tarcz hamulcowych).

* Zbieznosc powodujaca przy duzej predkosci naprezenia gdzies w ukladzie kierowniczym.


* Wspomaganie. Czy jest fluid? Czy te wibracje sa tylko podczas jazdy prosto czy rowniez po luku?
Powrót do góry
Słoik

Czytelnik



Dołączył: 30 Sty 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Internet
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 20:40
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 1.8 Ben+G Wibracje deski rozdzielczej rezonans


Jak zmieniasz biegi szarpie samochodem?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 22 Mar 2018, 20:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Dodge42

Czytelnik



Dołączył: 26 Lut 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódzkie
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 11 Kwi 2018, 13:12
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Dodge Caliber 1.8 Ben+G Wibracje deski rozdzielczej rezonans


Witajcie kochani posiadacze Caliberka.Wracamy do problemu gdyż Wasze porady które mi udzieliliście za co z góry dziekuję nie przyniosły rezultatu.Otóż co do buczenia to-opony były zamienione przód tył i problem nie zniknał został,jednak umilkł na jakieś 3 tygodnie,oczywiście nie był to rezultat zamiany opon.Odnośnie płynu do wspomagania to jest odowiednia ilość oraz sprawdziłem jego konsystencje i widać że już ktoś go zmieniał,jest barwy czerwonej i jest nie spracowany jak ja to mówię,podczas zmiany biegów jak kolega Słoik zapytał nie ma żadnego szarpania zauważalnego.Kolega bbkr opisał kolejne pozycje do sprawdzenia i na przeglądzie w stacji kontroli gdzie robię przegląd nie stwierdził diagnosta żadnych luzów niczego do czego moglibysmy się przyczepić i co może powodować to buczenie.Są już nowe opony letnie i jest to samo,nawet buczenie pojawia się już nieraz przy mniejszych prędkościach zakresie od 60km/h do 80km/h a jak wspominałem w poście wcześniej pojawiało to się od 80km/hdo 100km.Przy wyłaczonym silniku kiedy auto leci sobie na luzie też się to pojawia.Ja sądzę że chyba juz własnie łozyska przednie dają o sobie znać i powoli będa kończyć swą zywotność.Pytając 5 mechaników to każdy z nich brał pod uwagę to co mi pisaliście w odpowiedziach na pytanie i ostatnią możliwością są łożyska ale na 100 procent nie można tego stwierdzić,,Gotów jestem wymienić łozyska z przodu ale co będzie jeśli po wymianie będzie sie to pojawiać???nie musi ale może.Grzanie piast kół-jak sprawdzić?czy mamy się oparzyc po dotknięciu felgi dłonią czy jak.Ciepłe felgi są ale spowodowane jest to pewnie temp od tarczy hamulcowej podczas hamowania pojazdem.Jazda po łukach-w miare możliwości jesli nie mam nnych pojazdów na drodze zaczynam robić tzw slalom podczas buczenia i buczenie ustaje w momencie skręcania kołami.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeCharger

184 990

2019r.

38 442 km

pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeCaliber

15 700

2007r.

167 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System