Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Zapowietrzające się sprzęgło- nie mogę znaleźć przyczyny...



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Khalidor

Czytelnik



Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Dodge Caliber 1,8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 15 Cze 2018, 07:44
Temat postu:

Zapowietrzające się sprzęgło- nie mogę znaleźć przyczyny...


Witam Forumowicze,
Od pewnego czasu w moim dodge caliber w sposób bardzo nieregularny zapowietrza się sprzęgło.
Obecność wycieków sprawdzana przez dwóch mechaników- nie ma nic, jest suchutko. Płynu hamulcowego nie ubywa nawet milimetr od początku trwania usterki. Sprzęgło odpowietrzane było kilka razy, w 100% prawidłowo wg instrukcji serwisowej (przeze mnie) oraz przez mechaników ich sposobami, mimo tego problem po chwili powracał.

Zdarzy się, że sprzęgło po odpowietrzeniu będzie chodziło dobrze nawet dwa dni. Gdy się zapowietrzy, a nie mam możliwości wjechania na kanał to podpompowanie sprzęgłem 30-50 razy łagodzi problem na parę godzin. Rano często pedał sprzęgła jest luźny lecz około 100 podpompowań sprzęgłem nastraja go na cały dzień. Zapowietrzyć się potrafi czasem podczas jazdy... Raz mi zrobił psikusa gdy po dojechaniu do świateł, nie chciał wrzucić jedynki... znowu pompujemy sprzęgłem i za chwilę jedziemy.
Dodge ma ujechane 180tys. km skrzynia prawdopodobnie od nowości.

W drodze poszukiwań otarłem się o abstrakcję (bo niby ten sam układ) miałem wrażenie że jak podpompuję chwilę hamulcem to i potem sprzęgło prędzej nabiera krzepy. Dodatkowo przy hamulcu przez pierwsze podpompowania słyszę rano głośny świst który nie towarzyszył mi kiedyś. Sam hamulec działa perfekcyjnie i nie ma problemów z zapowietrzaniem. Jeśli trop pedału hamulca jest w 100% błędny proszę go zignorować.

Może ktoś spotkał podobny przypadek? Jaką drogę niwelowania problemu obrać? Myślałem o wymianie pompki sprzęgła (ta pod maską). I zobaczyć co będzie dalej. Nie wiem co może wpuszczać mi tak powietrze do układu. Najgorzej, że nie ma nigdzie wycieku i nie idzie poznać gdzie leży problem...

Z góry dziękuję za zainteresowanie i wszelkie podpowiedzi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
DZ1

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lip 2017
Posty: 101
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kielce
Posiadane auto: Dodge Caliber SE 2.0 VVT 2010r
Piwa: 5/12
Wysłany: Pon 02 Lip 2018, 23:16
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Zapowietrzające się sprzęgło- nie mogę znaleźć przyczyny...


Nie wiem czy rozumie Cie dobrze ale u mnie było tak, że sprzęgło łapało bardzo nisko, tzn niżej niż w innych autach. Nie próbowałem ''dopompowywać'' żeby było wyżej. Też nie było wycieków, układ odpowietrzony itd. Winna okazała sie pompka sprzęgła.
Pozdr,
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeGrand Caravan

59 990

2017r.

179 323 km

pomorskie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie

DodgeRam

51 777

2006r.

110 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System