Dodge

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Dodge Caliber ) Czujnik kąta skrętu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kaazik89

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2018, 07:38
Temat postu:

Czujnik kąta skrętu


Witam,
Od czwartku zeszłego tygodnia jestem posiadaczem Calibra, kupiłem go w stanie "do lekkiego dopieszczenia".
Mam problem z kontrolkami ESP oraz BAS ESP - zapalają się one/gasną i tak na okrągło.
Zapoznałem się z tematem podobnych awarii i ich przyczyn na forum i w weekend zabrałem się za sprawdzanie możliwych przyczyn.
Na 99,9% moim winowajcą jest czujnik kąta skrętu - a dokładniej sama płytka elektroniczna ponieważ jest na niej 1 ułamany element elektroniczny (chyba transoptor). Niestety akurat na brakującej części jest cały opis/symbol elementu.
Temat założyłem ponieważ poszukuje:
- Albo schematu elektrycznego w/w czujnika
- Albo jakiejś dobrej duszy co ma możliwość odczytania symbolu z elementu lub chociaż sprawdzenia czy wszystkie są takie same (mój ułamany to od dużego koła/impulsatora ten całkiem po lewej stronie)
- Albo kogoś co ma na sprzedaż taki czujnik kąta skrętu

Oczywiście stawiam browara osobie która pomoże Smile
Powrót do góry
kaazik89

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 04 Wrz 2018, 08:15
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Czujnik kąta skrętu


Z tematem uporałem się sam... udało mi się poszukać zestaw:
- manetki kierunków oraz wycieraczek,
- zwijak
- czujnik kąta
- stacyjkę z kluczykiem,
- obudowę stacyjni oraz kolumny
- kolumnę

Za 45 zł + wysyłka.
Wymienione, wszystko działa.

Dzięki za brak odpowiedzi.
Powrót do góry
bbkr

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 435
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Dodge Caliber 2.4L R/T
Piwa: 53/1
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 23:54
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Czujnik kąta skrętu


Troche pozno, ale wszelkie schematy elektryczne masz w Service Manualu na https://bbkr.org/dodge/doc/ .
Powrót do góry
kaazik89

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 07:13
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Czujnik kąta skrętu


ooo dzięki, przyda się na przyszłość Smile
Powrót do góry
Ketrin

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2021
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge Caliber
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 09:20
Temat postu:

Re: Czujnik kąta skrętu


kaazik89 napisał:
Witam,
Od czwartku zeszłego tygodnia jestem posiadaczem Calibra, kupiłem go w stanie "do lekkiego dopieszczenia".
Mam problem z kontrolkami ESP oraz BAS ESP - zapalają się one/gasną i tak na okrągło.
Zapoznałem się z tematem podobnych awarii i ich przyczyn na forum i w weekend zabrałem się za sprawdzanie możliwych przyczyn.
Na 99,9% moim winowajcą jest czujnik kąta skrętu - a dokładniej sama płytka elektroniczna ponieważ jest na niej 1 ułamany element elektroniczny (chyba transoptor). Niestety akurat na brakującej części jest cały opis/symbol elementu.
Temat założyłem ponieważ poszukuje:
- Albo schematu elektrycznego w/w czujnika
- Albo jakiejś dobrej duszy co ma możliwość odczytania symbolu z elementu lub chociaż sprawdzenia czy wszystkie są takie same (mój ułamany to od dużego koła/impulsatora ten całkiem po lewej stronie)
- Albo kogoś co ma na sprzedaż taki czujnik kąta skrętu

Oczywiście stawiam browara osobie która pomoże Smile


Dzień dobry witam wszystkich, u mnie jest ten sam problem,posiadam Dodge Caliber 2.0disel 2006r, w samochodzie swietila się kontrolka poduszki i nie działał klakson, dwa dni temu mechanik wymienił taśme kierowniczu bez czujniku skrętu koła, klakson działają, kontrolka poduszki zgasła ale wyświetliła się ESP bas i ABS, nie wiem co mam robić.
Mechanik mówi że nie może znaleźć zwijak z czujnikem skrętu koła.
Ktoś może podać informacje gdzie mogę kupić taśme kierownicy że skrętem koła????
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 09:20
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
kaazik89

Czytelnik



Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): wlkp
Posiadane auto: Dodge Caliber 1.8 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 07 Lip 2021, 19:55
Temat postu:

Re: Czujnik kąta skrętu


Ketrin napisał:
kaazik89 napisał:
Witam,
Od czwartku zeszłego tygodnia jestem posiadaczem Calibra, kupiłem go w stanie "do lekkiego dopieszczenia".
Mam problem z kontrolkami ESP oraz BAS ESP - zapalają się one/gasną i tak na okrągło.
Zapoznałem się z tematem podobnych awarii i ich przyczyn na forum i w weekend zabrałem się za sprawdzanie możliwych przyczyn.
Na 99,9% moim winowajcą jest czujnik kąta skrętu - a dokładniej sama płytka elektroniczna ponieważ jest na niej 1 ułamany element elektroniczny (chyba transoptor). Niestety akurat na brakującej części jest cały opis/symbol elementu.
Temat założyłem ponieważ poszukuje:
- Albo schematu elektrycznego w/w czujnika
- Albo jakiejś dobrej duszy co ma możliwość odczytania symbolu z elementu lub chociaż sprawdzenia czy wszystkie są takie same (mój ułamany to od dużego koła/impulsatora ten całkiem po lewej stronie)
- Albo kogoś co ma na sprzedaż taki czujnik kąta skrętu

Oczywiście stawiam browara osobie która pomoże Smile


Dzień dobry witam wszystkich, u mnie jest ten sam problem,posiadam Dodge Caliber 2.0disel 2006r, w samochodzie swietila się kontrolka poduszki i nie działał klakson, dwa dni temu mechanik wymienił taśme kierowniczu bez czujniku skrętu koła, klakson działają, kontrolka poduszki zgasła ale wyświetliła się ESP bas i ABS, nie wiem co mam robić.
Mechanik mówi że nie może znaleźć zwijak z czujnikem skrętu koła.
Ktoś może podać informacje gdzie mogę kupić taśme kierownicy że skrętem koła????


Kolego jeżeli nie możesz poszukać czujnika albo ceny są kosmiczne to szukaj w częściach do jeepa albo chryslera (części są takie same) - szukaj może trafisz jak ja ze ktoś miał wystawione przełączniki wycieraczek i kierunków a resztę dawał gratis
Ja już calibra nie mam ale pozostały mi fanty po nim np oryginalne gumowe dywany jak kolega jest zainteresowany
Powrót do góry
kerandeb

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków
Posiadane auto: Dodge caliber
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lip 2022, 22:04
Temat postu:

Re: Czujnik kąta skrętu


Witam,
ostatnio wymieniłem taśmę do poduszki powietrznej w Dodge i musiałem przełożyc płytkę z czujnikiem skrętu. Niestety podczas demontażu czujnika skrętu nie zapamiętałem ustawienia małej zębatki. Zębatka ma strzałkę, a pod zębatka są trzy transoptory. Czy ktoś ma może stary czujnik skrętu i mógłby wstawić zdjęcie położenia (ustawienia małej zębatki względem dużej). Ustawienie zębatki musi mieć wpływ na zapalenie kontrolki od ESP i bas. Byłbym bardzo wdzięczny za taką informację. Pozdrawiam
Powrót do góry
kerandeb

Czytelnik



Dołączył: 01 Lip 2022
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czarnków
Posiadane auto: Dodge caliber
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 05 Lip 2022, 08:05
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Czujnik kąta skrętu


Problem rozwiązany. Duża zębatka ma strzałkę, która ustawiona jest na znak u góry - kropka na górnym położeniu (położenie spoczynkowe kierownicy). Mała zębatka ma strzałkę która musi być skierowana na otwór w dużej zębatce. Otwór w położeniu spoczynkowym znajduje się dokładnie na dole. Później zrobiłem kalibrację czujnika. - załącz silnik, położenie spoczynkowe, maksymalne wychylenie w lewo, maksymalne wychylenie na prawo, położenie spoczynkowe(jazda na wzrost), wyłącz silnik. Po tym zabiegu po kilku metrach lampki ESP, ABS zgasły. Pozdrawiam
Powrót do góry
GrubyBenek1982

Czytelnik



Dołączył: 19 Lut 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Dodge Journey 2.0 CRD 103kw
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 21 Mar 2023, 15:42
Temat postu:

Re: ( Dodge Caliber ) Czujnik kąta skrętu


Mam ten sam problem nie zwróciłem uwagi Umnie to tak wyglada że mam strzałeczka na obu zembatkach i w dużym kole kropkę wcięcie jak te cholerstwo ustawic[/img]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum DODGE Forum Strona Główna -> ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Dodge Caliber »

Opinie o samochodach Dodge Caliber - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Dodge Caliber ) Porady, problemy techniczne


DodgeDurango

97 990

2014r.

173 145 km

pomorskie

DodgeRam

279 900

2019r.

92 000 km

kujawsko-pomorskie

DodgeJourney

74 990

2019r.

103 071 km

pomorskie

DodgeRam

289 900

2022r.

25 697 km

kujawsko-pomorskie

DodgeChallenger

108 900

2017r.

115 090 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System